Montenegro

Pojeďte a zažijete s námi strhující dobrodružství v divokých balkánských velehorách, bezedných kaňonech i na překrásných mořských plážích Montenegra. Historické perly Jadranu – krvavá Boka Kotorská, starobylá Budva, tajemná vesnice Sv. Stefan, Bečiči, Sutumore, skvělé koupání v průzračné vodě Jaderského moře – mořské potvory nebudou chybět, NP Durmitor – Černé jezero, Gorski oči, Obodská netopýří jeskyně, děsivé štíty rozeklaných velehor, překrásné vodopády a divoké pralesy plné medvědů, vlků, rysů a dalších lesních krasavců, kteří čekají jen na nás. Vampýři a místní šerif všechny přiměřeně „vysají“.

Námořnické krčmy i horské salaše s místními specialitami budou vždy k dispozici. Rafting na nespoutané řece Tara v druhém nejhlubším kaňonu na světě – přiměřeně divoký zážitek. Pekelná jízda nad „ďáblovým kaňonem“ ve výši 1300 metrů – jen pro psychicky odolné jedince – velice silný zážitek!!! Návštěva starobylých hradů, klášterů a opevnění, mauzoleum vladyky Njegoše. Stylový Feketič, sběr lesních plodů i možnost rybolovu, termální lázně i aquapark s výbornou maďarskou kuchyní, místním tržištěm a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale s námi ano!

Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Tuto expedici s velice netradičním programem pořádáme jako jediní v ČR! Super zážitek!

Maximální kapacita expedice je 12 osob.

Termín:  5.8. – 13.8. 2022 (9 dní)
Super cena 7 700 Kč (běžná cena 9 600 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 33 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Akce je již plně obsazena, bereme už jenom náhradníky.

Cena zahrnuje

Cena zahrnuje dopravu zahr. klimatizovaným autobusem cca 3000 km, kempy, tunely, veškeré silniční poplatky, barevné mapky, odborného poradce, technicko-administrativní zabezpečení expedice. V autobuse bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD. Zdravotní služba a základní léky – zdarma!

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Nezletilí jen v doprovodu dospělé osoby – vhodné i pro starší děti. Doporučujeme pouze základní výstroj, výzbroj pro turistiku a kapesné cca 60–100 Euro (není povinné) dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší. Nízké ceny potravin, nápojů a místních specialit. V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka!

Každý účastník expedice se stává členem ROCKY CLUB PRAHA INTERNATIONAL se všemi právy, výhodami a zdarma! Teploty – vzduch 35˚C den, 20˚C noc, voda 28˚C. Podrobné informace na níže uvedených telefonech. Nejlepší sezona i počasí!

Odjezd

5.8. 2022 v  6:00 hod. z Prahy 9, stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou.
Autobus bude přistaven v 5:45 hod. Návrat tamtéž 13. 8. 2022 v cca 7:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s ved. expedice): Jihlava, Brno, Břeclav.

Veškeré info k této akci vám bude zasláno e-mailem nejpozději 1 měsíc před odjezdem.

Trasa

Města: Praha, Brno, Bratislava, Gyor, Budapest, Kecskemet, Subotica, Bělehrad, Čačak, Jabuka, Tara, Nikšič, Buljarica, Budva, Kotor, Žabljak, Čačak, Bělehrad, Novi Sad, Kiskunmajsa, Budapest, Gyor, Bratislava, Brno, Praha.

Státy: Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Černá Hora.

 

Ubytování

kempy (teplá sprcha, WC, restaurace), vlastní stany.

Strava

Vlastní – možnost vaření v kempu, pitná voda k dispozici – zdarma! Levné stravování v místních restauracích.

Platba

Platba složenkou nebo na účet (2 900 Kč – záloha) od 1.1.2022 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 4 800 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUB PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 5.8.

Pátek

autobus přistaven v 5:45 (čekání max. 15 min.), 6:00 odjezd z Prahy, 8:00 Brno, 9:00 hranice Slovensko, 10:00 hranice Maďarsko, 15:00 hranice Srbsko, 19:00 stylový kemp Feketič (WC, sprcha, restaurace, možnost bazénu), nocleh v netradičním balkánském kempu.

 

2. den - 6.8.

Sobota

9:00 odjezd z kempu, 14:00 hranice Černá Hora, 16:00 kemp v „ďáblově kaňonu“(WC, sprcha), výlety do divokého okolí, příprava na veselý rafting v kaňonu Tara a na pekelnou jízdu nad kaňonem. Nocleh ve stylovém horském kempu.

3. den - 7.8.

Neděle

cca 7:00 – 9:00 příprava na rafting, kánoe, kajaky atd. Různě dlouhé sjezdy divoké řeky Tara. Odpoledne pekelná jízda nad 1 300 m hlubokým kaňonem se studeným potem a jemným závanem děsu – pouze pro dobrovolníky, kteří chtějí poznat hranice vlastních možností, večer nocleh ve stejném kempu. Pic – nic.

4. den - 8.8

Pondělí

9:00 odjezd z kempu, 12:00 příjezd do mořského kempu „Kraken“ – odpolední volný program – koupání v průzračném moři s mořskými potvůrkami, stylové, mořské restaurace, výlety do zajímavého okolí, lov mořských predátorů či opačně, nocleh v kempu „Kraken“ ,(WC, sprcha, restaurace, minimarket).

5. den - 9.8.

Úterý

9:00 odjezd z kempu, 9:30 Boka Kotorská – prohlídka hradu, přístavu, opevnění starého města – krev, pot a růže balkánských bojovníků, 14:00 odjezd, 14:15 Budva – prohlídka starobylého centra města, tržiště, koupání atd., 17:00 odjezd do kempu, 17:30 kemp „Kraken“ – koupání, relax, nocleh.

6. den - 10.8.

Středa

dopolední volno v kempu, koupání v moři, 12:00 odjezd z kempu, 12:15 Sv. Stefan – prohlídka starobylé vesnice, cca 15:00 odjezd do Žabljaku v NP Durmitor, 18:00 ubytování v kempu „U vlkodlaka“ (sprcha, WC, restaurace). Nocleh. Pic – nic.

7. den - 11.8.

Čtvrtek

cca 8:00 celodenní turistika v divočině NP Durmitor – Černé jezero, Gorski oči, Obodská netopýří jeskyně, Bobotov Kuk – vhodný pro horské drsoně, vodopády, divoký prales s ještě divočejšími zvířátky, cca 18:00 oddech a odjezd z NP Durmitor, 20:00 hranice Srbsko, noční přejezd do Maďarska.

8. den - 12.8.

Pátek

6:00 hranice Maďarsko, 9:00 lázně „Majsa Mara“ – celodenní a veselý relax s koupáním v obrovských termálních lázních s aquaparkem (tržiště, restaurace s maďarskými specialitami), 20:00 odjezd a noční přejezd do ČR.

 

9. den - 13.8.

Sobota

2:00 hranice Slovensko, 3:00 hranice ČR – pauza, cca 7:00 příjezd do Prahy.