Království divočiny

Velká dobrodružná expedice do země jezer a vampýrů aneb ráj i peklo divoké vodní džungle.

Pobyt v úchvatné Dunajské deltě – v kempu u lovce divokých vodních příšer. Jedinečný pohádkový prales s lianami a orchidejemi, plující ostrovy, stylové námořnické krčmy s nečekaným programem, plavba na lodích do divočiny s možností půjčení motorových lodí s průvodcem a odborným výkladem, večerní ohně s grilováním úlovků, krásná příroda, lidová specialita „mici“. Výlet „stylovým“ parníkem k Černému moři s koupáním na liduprázdné pláži a nákupem místních specialit, které vás dostanou do extáze.

Ráj rybářů, fotografů, botaniků, ornitologů a romantiků, vzácná flora i fauna – vyza velká (největší sladkovodní ryba na světě, dorůstající až 8m a vážící až 1,5 tuny), obrovští sumci až 2,5 metru velcí, štiky jako klády, vzácní jeseteři, maxi kapři, úhoři aj. Žraví pelikáni, plameňáci, vzácní mořští orli, tlupy kňourů a komančů, supi a mrchožrouti, vzácný druh divokých koní.

Neskutečně nízké ceny občerstvení, kočky, psy a volské žáby úplně jinak, středověké vesničky, pahorky Bestepe, lihoví mužíci – Lipovani – světová rarita, největší brakické jezero Razim, romantická přístavní městečka, St. George – „vesnice na konci světa“, tajemné vraky lodí, překrásná Tulcea a létající lodě,strašidelná vesnice Sarighiol, leprárium a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale s námi ano!

Tuto expedici pořádáme jako jediní v ČR! Super zážitek!

Termín:  6.8. – 14.8. 2021 (9 dní)
Super cena 6 950 Kč (běžná cena 9 900 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 32 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Akce je již plně obsazena, bereme už jenom náhradníky.

Cena zahrnuje

Cena zahrnuje dopravu zahr. klimatizovaným autobusem cca 3500 km, kempy, tunely, veškeré silniční poplatky, barevné mapky, odborného poradce, vodní vůdce,  technicko-administrativní zabezpečení expedice, vstupné do rezervace po celou dobu pobytu, veškeré výlety uvedené v programu. V autobuse bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD. Zdravotní služba a základní léky – zdarma!

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Nezletilí jen v doprovodu dospělé osoby – vhodné i pro starší děti. Doporučujeme pouze základní výstroj, výzbroj pro turistiku a kapesné cca 80–120 Euro (není povinné) dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší. Nízké ceny potravin, nápojů a místních specialit.

V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka!

Každý účastník expedice se stává členem ROCKY CLUB PRAHA INTERNATIONAL se všemi právy, výhodami a zdarma! Teploty – vzduch 35˚C den, 20˚C noc, voda 28˚C. Podrobné informace na níže uvedených telefonech. Nejlepší sezona i počasí!

Odjezd

Odjezd dne 6.8. 2021 v 22:00 hod. z  Prahy 9,stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou. Autobus bude přistaven v 21:45 hod. Návrat tamtéž 14. 8. 2021 v cca 21:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s ved. expedice): Praha, Brno, Břeclav, Bratislava.

Informační schůzka, na které se dozvíte veškeré podrobnosti bude v červnu 2021 v Praze nebo vám bude veškeré info zasláno e-mailem nejpozději 1 měsíc před odjezdem. Pozvánky na schůzku Vám zašleme s cca 20 denním předstihem.

Trasa

Praha, Brno, Bratislava, Gyor, Budapest, Kecskemed, Arad, Deva, Sebes, Sibiu, Ploiesti,Bukurešť, Solobozia, Tulcea, Mahmudia, Murighiol, Tulcea, Solobozia,Bukurešť Ploesti, Sibiu, Sebes, Arad, Kiskunmajsa, Kecskemed, Budapest, Gyor, Bratislava, Brno, Praha.

Státy: Slovensko, Maďarsko, Rumunsko,„džungle Dunajské delty“.

 

Ubytování

kempy (teplá sprcha, WC, restaurace), vlastní stany.

Strava

Vlastní  – možnost vaření v kempu, pitná voda k dispozici – zdarma! Levné stravování v místních restauracích.

Platba

Platba složenkou nebo na účet (2 650 Kč – záloha) od 1.1.2021 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 4 300 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUB PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 6.8.

Pátek

autobus přistaven v 21:45 (čekání max. 15 min.), 22:00 odjezd z Prahy, 24:00 Brno, noční přejezd do Rumunska.

 

2. den - 7.8.

Sobota

1:00 hr. Slovensko, 2:00 hr. Maďarsko, 8:00 hr. Rumunsko, 12:00 kemp Ursus (WC, sprchy, občerstvení, kulečník, stolní tenis atd.), nocleh. Možnost koupání v nedalekém bazénu a výletů do okolí – agroturistika.

3. den - 8.8.

Neděle

8:00 odjezd – přejezd přes Rumunsko, 17:00 ubytování v kempu u „Lovce vodních příšer“ (WC, sprcha, restaurace) v Murighiolu, průzkum okolní divočiny a městečka Murighiol (v tomto základním kempu budeme ubytovaní 4 dny).

4. den - 9.8.

Pondělí

9:00 výlet naším busem do námořnického přístavního města Tulcea – strhující atmosféra místního přístaviště, námořnických krčem a památek, romantické nábřeží plné exotických krámků a restaurací s domácími specialitami, 15:00 odjezd do kempu v Murighiolu, 16:00 příjezd do kempu a fakultativní výlet do meandru veletoku Dunaje. Nocleh ve stejném kempu.

5. den - 10.8.

Úterý

9:00 výlet naším busem k pahorkům Bestepe – překrásné výhledy na Dunajskou deltu, 11:00 odjezd do rybářské vesnice Lipovanů – lihových mužíků (světová rarita) – nákup místních potravin a samohonky, prohlídka přístaviště lipovanských člunů, 16:00 návrat do kempu, volný program a příprava na expedici do džungle.

6. den - 11.8.

Středa

9:00 organizovaná výprava do vodní džungle – divoké safari motorovou lodí ( loď je za příplatek) s průvodcem a odborným výkladem do džungle Dunajské delty  – stáda divokých koní, pelikání, mořští orli, volavky, kormoráni, případné setkání se vzácnou vodní příšerou – vyza velká. Desítky vzácných druhů ryb, ptáků a obojživelníků. V pozdních odpoledních hodinách návrat do kempu. Nocleh.

7. den - 12.8.

Čtvrtek

10:00 odjezd z kempu do Mahmudie, cca 12:00 odplutí místním „stylovým“ parníkem do St. George „vesnice na konci světa“ (parník není v ceně, cca 6 EUR), jízda na žebřiňácích k Černému moři cca 2 km. Koupání v Černém moři, nocleh na divoké pláži (zdarma), v místním kempu či v penzionech (není v ceně).

8. den - 13.8.

Pátek

V ranních hodinách odplutí ze St. George zpět do Mahmudie, cca 11:00 odjezd z Mahmudie , cca 19:00 příjezd do kempu u Sibiu (WC, sprchy, restaurace), nocleh.

 

9. den - 14.8.

Sobota

8:00 odjezd z kempu a celodenní přejezd do ČR, cca 20:00 příjezd do Prahy.