Křišťálové hory

Nenáročná letní expedice do úchvatných „Křišťálových hor“.

Možnost zdolání drsného horského velikána „Kozí roh“ 3 200 m.n.m. – ledovcová VHT (středně náročné). Neskutečné panoramatické výhledy, Plošina strachu vyčnívající přímo do nedotčené přírody NP Vysoké Taury, 360 m douhý ledovcový tunel s netradiční výzdobou. Můžete podniknout i různě náročné tůry v okolí „ Kozího rohu“ bez speciálního vybavení a s minimálními VHT zkušenostmi.

Divoké jeskyně a 750 m dlouhá soutěska Sikmund Thun Klamm – procházka po dřevěných lávkách přímo nad proudící divokou vodou, smaragdové jezero Klamsee na konci soutěsky s křišťálově čistou vodou. Možnost výstupů na různě náročné feraty , kterých je v okolí velké množství.

Tůra k obrovským přehradním nádržím Mooserboden a Wasserfallboden nad údolím Kaprunu, obklopených vrcholy třítisícových hor. Největší vodopády v Evropě (380 m vysoké) – starý dobrý Krimml. Trasa kolem vodopádů s nádhernými výhledy z mnoha odpočinkových míst – děsivě krásná vodní masa řítící se do
hlubin a my budeme u toho (případně i v tom). Průzračná jezera i řeky, nejvyšší travnatá hora v rakouských Alpách – Gasstein, úchvatná horská přehrada s poutním místem a s výhledem na „horu Zabijáka“. Vysokohorská cyklistika – možnost půjčení horských kol a šílené jízdy do údolí. Vzácná alpská flora i fauna, termální koupaliště a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale s námi ano! Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí.

Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Tuto expedici pořádáme jako jediní v ČR! Nejlepší sezona – ceny i počasí!

Termín:  14.7. – 17.7. 2022 (4 dny)
Naše cena 4 300 Kč (běžná cena 5 900 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 33 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Neváhejte! Přihlášky od 1.1.2022

Cena zahrnuje

dopravu zahr. klima. autobusem cca 1100 km (v autobusu bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD), kempy, veškeré výlety, veškeré silniční poplatky, parkovné, barevné mapky, technicko-administrativní zabezpečení expedice. Zdravotní služba a základní léky – zdarma! Případné lanovky nejsou v ceně.

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Nezletilí jen v doprovodu dospělé osoby. Doporučujeme pouze základní výstroj a výzbroj pro VHT a taktéž běžnou výbavu pro nenáročnou horskou turistiku. Doporučené kapesné cca 60–120 Euro (není povinné) dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší.

V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka! Každý účastník expedice se stává členem ROCKY CLUBU PRAHA INTERNATIONAL se všemi právy, výhodami a zdarma! Teploty – vzduch cca 30˚C den, 15˚C noc, voda 12-18˚C.

Tato akce je určena pro menší skupinu účastníků – cca do 20ti osob.

Odjezd

14.7.2022 v 07:00 hod. z  Prahy 9, stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou. Autobus bude přistaven v 06:45 hod. Návrat tamtéž 17.7. 2022 v cca 18:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s náčelníkem expedice): České Budějovice, Dolní Dvořiště.

Veškeré info k této akci vám bude zasláno e-mailem nejpozději 1 měsíc před odjezdem.

Trasa

Města: Praha, České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Mondsee, Salzburg, Kaprun, Krimml, Kaprun, Salzburg, Linz, Dolní Dvořiště, České Budějovice, Praha.

Státy: Rakousko

Ubytování

kempy (teplá sprcha, WC, restaurace, wi-fi a elektrické přípojky zdarma), vlastní stany, poblíž kempu je bazén a minimarket.

Strava

Vlastní – možnost vaření v kempu, pitná voda k dispozici – zdarma, minimarket poblíž kempu.

Platba

Platba složenkou nebo na účet (1 900 Kč – záloha) od 1.1.2022 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 2 400 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUB PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 14.7.

Čtvrtek

autobus přistaven v 6:45 (čekání max. 15 min.), 7:00 odjezd z Prahy, 9:00 pauza České Budějovice, 11:00 hranice Rakousko, 12:00 pauza u jezera Mondsee, 15:00 stylový kemp u průzračné říčky v Kaprunském údolí (sprcha, WC) – možnost bazénu či výlet k blízkému vodopádu. Nocleh v kempu (celý pobyt v tomto kempu).

2. den - 15.7.

Pátek

8:00 odjezd z kempu, 8:30 parkoviště u lanovky – dvě základní možnosti expedic:

1) hlavní výstup za pomoci lanovky na Kozí roh (Kitzsteinhorn) 3 200 m.n.m., středně náročná VHT + ferata A/B cca 500 m dlouhá – strhující zážitek, vrchol cca 12:00 a poté sestup a sjezd lanovkou na parkoviště, cca 15:00 soutěska Sigmund Thun Klamm, možnost ferat různých obtížností, cca 17:00 návrat do kempu, nocleh.

2) celodenní pěší výstup k přehradám Mooserboden a Wasserfallboden – cestu je možné si ulehčit pomocí místního autobusu, cca 17:00 návrat do kempu, nocleh.

3. den - 16.7.

Sobota

9:00 odjezd z kempu, 10:00 Krimmelské vodopády – prohlídka a výstup do horní části překrásných vodopádů, 12:00 restaurace v horní části vodopádů – pauza, možnost výstupu až k nejvyšší části vodopádů cca 14:00 a poté sestup k dolní části vodopádů, nákup suvenýrů, stylové restaurace atd., 17:00 odjezd do kempu, 18:00 kemp, nocleh.

4. den - 17.7.

Neděle

10:00 odjezd z kempu a přejezd přes Rakousko do ČR, cestou možnost pauzy u horského jezera s koupáním – dle počasí, 16:00 hranice ČR, 18:00 příjezd do Prahy.