Romantické Toskánsko

Velká romantická expedice do úžasného Toskánska.

Jedinečný pobyt s výlety po romantickém Toskánsku i návštěva alpských oblastí severní Itálie s koupáním
v průzračném Tyrhenském moři. Ubytování v krásném, mořském, plně vybaveném kempu v objetí úchvatných Apuánských Alp s privátní pláží a bazénem s možností mořského rybolovu a mnoha vodních sportů.

Na naší výpravě uvidíme Šikmou věž v Pise, Piazza del Duomo, Pisa Cathedral, v Livornu pak strhující mořské akvárium s vodními miláčky i obrovskými příšerami, úchvatné gazebo a přístav s kapitanátem.
V nádherné Carraře zažijeme prohlídku strhující katedrály, shlédneme Palazzo Cucchiari a pokusíme se o návštěvu světoznámých mramorových dolů s nejvzácnějším mramorem na světě. Ve středověké Masse nezapomeneme na Malaspinu a Duomo di Massa, katedrála San Pietro a Francesco, Castello Malaspina, Piazza deglli Aranci. Při návštěvě romantického městečka Lucca zhlédneme i baziliku San Michele a mnoho nejen historických památek toskánské oblasti. Chybět nebudou ani úchvatní horští velikáni s divokou faunou a florou.

V místních tratoriích ochutnáme skvělé speciality domácí kuchyně a výborné italské víno. Dalšími zajímavostmi budou děsivé mramorové soutěsky v severní Itálii – nejhlubší na světě, skalní vodopády,
návštěva starověké Verony – města zamilovaných, Arena di Verona (2000 let stará a 3. největší na světě), fontana di Madonna, Palazzo Maffei, Most zamilovaných, Juliin a Romeův dům, Piazza delle Erbe, Ponte di Pietra, Porta Borcari, Scaligerský hrad, pravěká řeka Adige a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale s námi ano! Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí. Nejlepší
sezona – ceny i počasí!

Maximální kapacita expedice je 12 osob.

Termín:  4.9. – 9.9. 2023 (6 dní)
Naše cena 7 100 Kč (běžná cena 9700 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 34 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Přihlášky od 1.1.2023.

Cena zahrnuje

dopravu zahr. klima. autobusem cca 2 500 km (v autobusu bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD),  kempy, veškeré silniční poplatky vč. všech výletů a pláže, parkovné, barevné mapky, technicko-administrativní zabezpečení expedice. Zdravotní služba a základní léky – zdarma!

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Nezletilí jen v doprovodu dospělé osoby – vhodné i pro starší děti. Doporučujeme pouze základní výstroj, výzbroj pro turistiku a kapesné cca 80–120 Euro (není povinné) dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší. Nízké ceny potravin, nápojů a místních specialit.

V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka! Každý účastník expedice se stává členem Rocky Clubu Praha International se všemi právy, výhodami a zdarma! Teploty – vzduch 30˚C den, 20˚C noc, voda 25-28˚C.

Doplňující – podrobné informace k této akci zašleme e-mailem cca 3 týdny před odjezdem. Podrobné informace lze získat i s větším předstihem na tel: 603958248.

Odjezd

4.9.2023 v  07:00 hod. z  Prahy 9, stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou. Autobus bude přistaven v 6:45 hod. Návrat tamtéž 9.9. 2023 v cca 21:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s náčelníkem expedice): České Budějovice, Dolní Dvořiště.

Trasa

Města: Praha, České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Mondsee, Salzburg, Innsbruck, Vipiteno, Verona, Parma, Massa, Florencie, Viareggio, Carerra, Livorno, Pisa, Lucca, Massa, Parma, Verona Bolzano, Innsbruck, Salzburg, Linz, Dolní Dvořiště, České Budějovice, Praha

Státy: Rakousko, Německo, Itálie

Ubytování

kempy (teplá sprcha, WC, restaurace, bazén, wi-fi a elektrické přípojky zdarma), vlastní stany

Strava

Vlastní  – možnost vaření v kempu, pitná voda k dispozici – zdarma, minimarket v kempu

Poznámka: zobrazená trasa na mapce je pouze orientační a může se lišit od skutečnosti v závislosti na okolnostech (dopravní uzávěry, nepředvídatelné okolnosti atp.)

 

Platba

Platba složenkou nebo na účet (3 000 Kč – záloha) od 1.1.2023 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 4 100 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUB PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 4.9.

Pondělí

autobus přistaven v 6:45 (čekání max. 15 min.), 7:00 odjezd z Prahy, 9:00 pauza v Českých Budějovicích (možnost nákupu v OC), 12:00 jezero Mondsee, 19:00 agrokemp v severní Itálii (WC, sprchy, wi-fi free), možnost výletu do večerní Verony či návštěva skvělé pizzerie v Dosobuono. Nocleh ve stylovém kempu, pic – nic.

2. den - 5.9.

Úterý

9:00 odjezd z kempu, 14:00 mořský kemp Viareggio (WC, sprchy, restaurace, minimarket, bazén, wi-fi free), volné odpoledne – koupání v moři, písečná pláž nedaleko kempu – plážové restaurace s velkým výběrem netradičních jídel a nápojů, koupání v bazénu a výlety do okolí, relax. Nocleh v kempu (v tomto základním, stylovém kempu budeme ubytovaní následující 3 dny)

3. den - 6.9.

Středa

9:00 odjezd z kempu – celodenní výlet do Cararry a Massy – opomíjené perly Toskánska, 10:00 příjezd do Cararry – prohlídka historického centra města – překrásná katedrála, palazzo Cucchiari, návštěva světoznámých mramorových dolů (nejvzácnější mramor na světě), 13:00 prohlídka historického centra Massy – Malaspina, Duomo di Massa, Castello Malaspina, katedrála San Pietro a San Francesco, možnost výborného oběda na Náměstí Pomerančů – Piazza deglli Aranci a to vše v zajetí Apuanských Alp 17:00 odjezd z Massy, 18:00 návrat do našeho kempu ve Viareggio – koupání v průzračném moři a večerní procházka po riviéře s exotickými pokrmy a nápoji, nocleh ve stejném kempu.

4. den - 7.9.

 Čtvrtek

9:00 odjezd z kempu do městečka Lucca, 9:30 prohlídka historického centra a tajemných uliček s bazilikou San Michele atd., 12:00 odjezd, 13:00 Livorno – procházka přímořským bulvárem s prohlídkou přístavu a návštěvou úžasného mořského akvária se vzácnými živočichy, obrovské gazebo, koupání v moři, stylové restaurace a námořnické krčmy, 17:00 odjezd, 17:30 Pisa – prohlídka historického centra – Šikmá věž, Piazza del Duomo, Pisa Cathedral atd., 20:30 odjezd, 21:00 návrat do našeho kempu ve Viareggio, nocleh.

5. den - 8.9.

Pátek

9:00 odjezd z mořského kempu, 14:00 agrokemp u Verony – ubytování, 15:00 –  prohlídka historického centra Verony – Arena di Verona (třetí největší na světě – stáří 2000 let), Fontana di Madonna, Palazzo Maffei, Most zamilovaných, Juliin a Romeův dům, Piazza delle Erbe, Ponte di Pietra, Porta Borcari a samozřejmě pravěká řeka Adige na jejímž břehu se tyčí Scaligerský hrad, 20:00 po výborné večeři odjezd z Verony a nocleh v blízkém agrokempu (WC, sprchy, wi-fi), pic – nic.

6. den - 9.9.

Sobota

8:00 odjezd z kempu u Verony, 10:00 – prohlídka skvělých mramorových soutěsek u Vipitena v severní Itálii – nejhlubších na světě, skalní vodopády – na závěr možnost občerstvení a relaxu v místní stylové pizzerii s vynikající pizzou za velmi přijatelnou cenu, 14:00 odjezd, 14:15 hranice Rakousko, 17:00 pauza na vyhlídce u jezera Mondsee s výbornou gulášovou polévkou, 20:00 hranice ČR, cca 22:00 příjezd do Prahy.