Dracula 2023 – poslední krev

Velká dobrodružná expedice za upíry, vlkodlaky a lykanty do divoké Transylvánie.

Návštěva legendárního hradu krvelačného hraběte Draculy a skanzenu jeho hrdlořezů v době čtvrtého čarodějného sabatu v roce se stylovým tržištěm a místním svérázným programem, orlí hnízdo – Poenari – strašidelný hrad, mrtvoly na kůlech a nekonečné schody do nebe, říčka Princezna, průsmykem smrti k tajemnému jezeru „elektrický ďábel“, divoké pohádkové pralesy plné medvědů, vlků, rysů, tchořů, orlů, létajících hrobníků – krkavců, mrchožroutů a netopýrů, úchvatný výstup cestou umrlců na vampýří zříceninu, dobrotiví a pověrčiví horalé, tajemné noci v blízkém okolí hrůzného hradu – 4 čarodějný sabat v roce, bílá a černá magie, posvátné ohně s lidovým křepčením a uctíváním mrtvých, srdcervoucí dojna místních mužů, veselá cujka, krvavé obětiště, pěší-šourající se a věčně hladoví upíři, kteří jsou vám vždy v patách a dýchají do zátylku slintající tlamou s ostrými řezáky, nízké ceny občerstvení a suvenýrů, vysokohorská turistika v překrásné panenské přírodě se zálesáckým ohněm a grilováním „čehokoli“, návštěva děsivé a krvavé pevnosti Rasnov, Les dinosaurů v životní velikosti, výborné domácí sýry a „kozí nektar“, vojenská válečná maxihrobka, katedrála v Aradu s náměstím draků, ďábelský krvesaj, zničující Sanitar, požírači koček a psů. Draculův potomek – Fiora Draculina, překrásná upíří hora Omul 2505 m.n.m., Dinosauří hřbet s úchvatnými skalními Bábelemi, obrovská Sfinga – jediná v Evropě a nejvýše položená na světě!!! Adina piknik – Alisa servis, divoký nářez v hodovně, originál Dracula: svetry, CD, DVD, obrazy, trička, likéry, samohonky, medvědí pivo, pizzerie, strašidelná kavárna s umrlčí nálevnou, občerstvení v „rakvích“, místní rarita – cinema 5D – Dracula aj., disco, night club – všechno Dracula a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství! Tuto akci na Draculovy strašidelné hrady v době čarodějného sabatu pořádáme jako jediní v ČR, aneb to nemá chybu!

Maximální kapacita expedice je 12 osob.

Termín:  25. 10. – 29. 10. 2023
Naše cena 6 700 Kč (běžná cena 8 600 Kč)

Nejlevněji v České republice!!!
Pro velký zájem opakujeme již 34 let!!! Nejlepší upíří sezóna!!! 

Přihlášky od 1.7.2023

Cena zahrnuje

Vila*** „Dracula“,Vila*** „Vlad Napichovač“, Vila***„Krvavá residence“ – kompletně vybavené vily se společenskou místností, sportovní vyžití. Dopravu zahr. autobusem (klima, DVD, audio,) cca. 2700 km, dálniční poplatky, ekologickou daň, turistický poplatek, parkovné, technicko-administrativní zabezpečení expedice, pralesní vůdce, odborný poradce – náčelník. Specifické upíří instrukce. V autobuse bude zajištěna reprodukovaná hudba, tématické DVD, levné občerstvení, k dispozici budou rovněž základní léky, zdravotní služba a česnek proti napadení upíry – zdarma!

Praktické informace

tato expedice je vedena zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí! Nezletilí jen v doprovodu dospělé osoby – vhodné i pro starší děti. Není nutná zvláštní výstroj, výzbroj, fyzická zdatnost ani očkování. Teploty den: cca 18° C noc 5° C. Doporučené kapesné cca 60-100 EURO (není povinné – dle množství nákupů suvenýrů může být i vyšší). Rozumné ceny potravin a nápojů! Zajímavé stravování v okolních restauracích. Do některých oblastí jezdíme jako jediní z ČR. V případě obsazení nebo nekonání akce budete neprodleně informování a peníze vráceny zpět v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka! Každý účastník expedice se stává členem naší party –  Rocky Clubu Praha International se všemi právy, výhodami a zdarma!

Doplňující – podrobné informace k této akci zašleme e-mailem cca 4 týdny před odjezdem. Podrobné informace lze získat i s větším předstihem na tel : 603958248.

Odjezd

Odjezd: 25. 10. 2023 ve 6.30 hod. z Prahy 9, východ ze stanice metra Prosek (trasa C) parkoviště před Billou. Autobus bude přistaven v 6:15 hod. Návrat tamtéž 29. 10. 2023 v cca 21:00 hod.

Prohlédněte si místo odjezdu za pomoci služby streetview.

Trasa

Města: Praha – Brno – Bratislava – Györ – Budapest – Kecskemét – Szeged- Mako – Arad  – Deva – Sebes – Sibiu – Fagaras – BRAN – Predeal – Rasnov – Poenari – Sibiu – Sebes – Deva – Arad – Lipova – Mako – Szeged – Budapest – Györ – Bratislava – Brno – Praha

Státy: Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, „Transylvánie“.

Další nástupní místa (po dohodě s náčelníkem expedice): Brno, Břeclav, Bratislava.

Ubytování

na cestě k Draculovi: Vila*** „Krvavá residence“- dvoulůžkové pokoje (koupelna na pokoji, TV, jídelna, wi-fi). Ubytování u Draculova hradu – Vila*** „Dracula“ – dvoulůžkové pokoje  (koupelna na pokoji, TV, klima, jídelna, společenská místnost, wi-fi, krb). Ubytování na cestě zpět: Vila*** „Vlad Napichovač“ – dvoulůžkové pokoje (koupelna na pokoji, TV, restaurace, jídelna, wi-fi, gril).

Strava

Vlastní, možnost stravování v mnoha místních restauracích či vaření v místě ubytování ve vybavených kuchyňkách. Možnost nákupu čerstvých potravin v místních marketech ABC – mixt magazin po celou dobu akce. V případě zájmu – možno objednat vydatné místní exotické snídaně v místě ubytování.

Poznámka: zobrazená trasa na mapce je pouze orientační a může se lišit od skutečnosti v závislosti na okolnostech (dopravní uzávěry, nepředvídatelné události, živelné pohromy atp.)

Platba

Platba složenkou nebo na účet: (2800 Kč – záloha) od 1.7.2023 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 3900 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. Při přihlášení v době kratší se platí cena v plné výši. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky zasílejte e-mailem, nebo na adresu Rocky Clubu Praha, Zdiby 250 66, Praha- východ. Teprve po zaplacení zálohy a poslání přihlášky jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s vedoucím. Zájem je vždy velký a kapacita velmi omezená!!!

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank

Časový harmonogram

1. den - 25.10.

Středa

6:30 odjezd z Prahy 9, autobus přistaven v 6:15 (čekání max. 15 minut). 9:30 hranice Slovensko, průjezd Slovenskem, 10:30 hranice Maďarsko, 15:00 hranice Rumunsko, 15:30 příjezd do historického centra Aradu a ubytování v residenci – odpolední a večerní prohlídka starobylého centra upířího města s katedrálou a starou pevností s možností romantické večeře s místními specialitami a tradičními domorodci. Nocleh v „Krvavé residenci“, pic-nic.

2. den - 26.10.

Čtvrtek

8.00 odjez z residence, cca 12.00 pauza u medvědího motelu, cca 13:00 ubytování ve stylové vampýří vile „Dracula“ poblíž prokletého hradu (vyhlídka), 15:00 Bran – Draculův hrad a skanzen jeho otroků – prohlídka, obětiště, tržiště – nákupy nejen místních specialit, suvenýry s Draculou, průzkum tajemného okolí s překrásnými výhledy, Alisa piknik, pizzerie, strašidelná kavárna, bar umrlců s útokem zombie, Cinema 5D – vražedný nocleh – vila Dracula s možností večerní stylové zábavy a grilování – možnost živé hudby.

3. den - 27.10.

Pátek

Po upírské snídani v 9:00 dobrodružný výlet za úchvatnou Sfingou do výše 2000 m.n.m. drsnou Billyho cestou 2 km – výstup je velmi ulehčen pomocí lanovky, překrásné panoramatické výhledy, divoké skalní  Bábele, stopování krvelačných šelem „či opačně“ – vhodné sportovní oblečení, obuv, trekové hůlky, malý batoh a odvaha. Odpolední výlet na bestiální pevnost Rasnov a do dinosauřího lesa s děsivými predátory, cca 17.00 návrat do Branu. Pro méně dobrodružství chtivé zájemce krátké či delší výlety do okolních tajemných pralesů, lesní piknik, restaurace, bary, pizzerie, disco, night club, nocleh – vila „Dracula“. Pic – nic v hodovně Draculovy vily a nebo možnost grilování na zálesáckém ohni na zahradě Draculova pelechu se stylovou živou hudbou.

4. den - 28.10.

Sobota

Po upírské snídani v 8:30 odjezd z Branu, 9:30 válečný památník krvavých bitev s tržištěm – místní oslí, medvědí a jelení klobásy, lesní med, průjezd dračím kaňonem k orlímu hnízdu, 12:00 krvavý Draculův hrad Poenari – prohlídka (schody do nebe) – ubožáci napíchnutí na kůlech, 14:00 autobusem cestou duchů k tajemnému jezeru smrti – elektrický ďábel – pauza, 14:30 odjezd od jezera, 20.00 – ubytování ve stylové vile „Vlada Napichovače“ s možností netopýřího večírku s občerstvením.

5. den - 29.10.

Neděle

Po místní speciální Draculově snídani v 9:00 odjezd z ubytování k Draculovu krvavému hnízdu, 9:30 nenáročný výstup „cestou umrlců“ na tajemnou zříceninu vampýřího hradu Lipova – vražedné srázy, 10:30 odjezd od ABC magazinu s výbornou kávou a léčivou vodou – Lipova, 12:00 hod maďarské hranice, 17:00 hranice Slovensko, 18:00 hranice Česko a cca 21:00 příjezd do Prahy.