Matterhorn / Breinthorn

Nenáročný výstup na Malý Matterhorn.

Jedinečný a nenáročný výstup na překrásný Klein Matterhorn 3 886 m.n.m. s úchvatnými výhledy na Walliské Alpy s monumentálním Velkým Matterhornem. Turistické trasy a ledovcová VHT. Náročnější výstup na Breinthorn 4 165 m.n.m, popř. Castor 4 226 m.n.m. a na další méně náročné vrcholy se zkušeným, horolezeckým instruktorem! Výstup na Velký Matterhorn je možný pouze individuálně a je vhodný pouze pro zkušené horolezce! Turistické i horolezecké trasy jak pro náročné, tak pro úplné začátečníky (možnost usnadnění výstupů pomocí lanovek – velké skupinové slevy). Obrovské 100 metrové vodopády – dobrodružné koupání, rybolov, paragliding, golf s hlodavci atd. Neskutečný svět obrovských barevných ledovců – děsivé ledové jícny, originální tajemná a barevná, ledová jeskyně. Super lyžování na ledovci, půjčovna veškerého vybavení i snowboardů v místě, nebeský nocleh na ledovci –  romantický, super zážitek v cca 3 700 m.n.m. – dechberoucí noční obloha a jen pár kroků do nebe.

Možnost bivaku u překrásných vysokohorských jezer nebo za doplatek v horské chatě. Karlův kříž, válečný památník, Modré jezero, koupání v teplém jezeře s Americkými sumečky, plantáže kivi, pomerančů, citronů a skvělé vinice, středověký hrad, strhující kaňon s vodopády a děsivými soutěskami, horští svišti, houbařský ráj, výborné sýry a levné italské víno. Olympijský – Sv. Mořic s aklimatizačním výstupem na Piz. Nair 3050 m.n.m., Stříbrné jezero a  závratný Majolapas. Možnost prohlídky historického centra středověké Verony s veškerými starověkými památkami. Gilfenklamm – úžasná mramorová sotězka.

Koupání v překrásných říčkách, vodopádech, jezerech a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale s námi ano! Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí!

Tuto expedici k nejznámější alpské velehoře s italské strany pořádáme jako jediní v ČR!!! Bezkonkurenční cena !!!

Maximální kapacita expedice je 12 osob.

Termín:  19.8. – 25. 8. 2023 (7 dní)
Naše cena 6 600 Kč (běžná cena 14 500 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 34 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Akce je již obsazena, bereme už jenom náhradníky.

Cena zahrnuje

dopravu zahr. klima autobusem cca 2500 km, veškeré kempy, tunely, parkovné, vstup na pláž, veškeré silniční poplatky, placené  tábořiště, barevné mapky, odborného poradce – instruktora, včetně VHT vůdce, technicko-administrativní zabezpečení expedice. V autobuse bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, tématické DVD. Zdravotní služba a základní léky – zdarma! Možnost půjčení některého horolezeckého vybavení zdarma – nutná včasná rezervace!

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí. Mladiství jen v doprovodu dospělé osoby – není vhodné pro děti. Doporučujeme základní výstroj, výzbroj a kapesné cca 80-150 Euro (není povinné). Dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší.

V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka! Každý účastník expedice se stává členem ROCKY CLUB PRAHA INTERNATIONAL se všemi právy, výhodami a zdarma!

Teploty – vzduch cca 28˚C (10˚C) den, cca 10˚C (-10˚C) noc, voda cca 28-5˚C. Podrobné info. na níže uvedených telefonech. Nejlepší sezona, cena i počasí!

Odjezd

Odjezd dne 19.8. 2023 v  07:00 hod. z  Prahy 9, stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou. Autobus bude přistaven v 06:45 hod. Návrat tamtéž 25.8. 2023 v cca 22:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s ved. expedice): České Budějovice

Veškeré info vám bude zasláno e-mailem nejpozději 1 měsíc před odjezdem.

Trasa

Města: Praha, České Budějovice, Linz, Salzburg, Innsbruck, Landeck, St. Moritz, Chiavena, Lecco, Milano, Viverone, Cervinia, Viverone, Milano, Verona, Brixen, Bolzano, Innsbruck, Salzburg, České Budějovice, Praha

Státy: Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie.

Ubytování

Kempy, horské tábořiště, bivak ve volné přírodě. Vlastní stany. Možnost horských chat.

Strava

Strava vlastní, pitná voda k dispozici – zdarma! Možnost nákupu v místě – markety. Restaurace poblíž.

Poznámka: zobrazená trasa na mapce je pouze orientační a může se lišit od skutečnosti v závislosti na okolnostech (dopravní uzávěry, nepředvídatelné události, živelné pohromy atp.)

Platba

Platba složenkou nebo na účet (2 500 Kč – záloha) od 1.1.2023 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 4 1000 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUBU PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 19.8.

Sobota

Autobus přistaven v 6:45 (čekání max. 15 min.), 7:00 odjezd z Prahy, 9.00 – pauza v Českých Budějovicích, 10:00 hranice Rakousko, 12:00 – pauza u jezera Mondsee, 17:00 kemp na břehu řeky Inn poblíž Landecku – ubytování, WC, sprchy, restaurace, jezírko, sportovní aktivity – nocleh.

2. den - 20.8.

Neděle

7:00 odjez z kempu,7:10 hr. Švýcarsko, 8.30 – parkoviště u lanovky a příprava na skvělý aklimatizační výstup, 9:00 St. Moritz – aklimatizační výstup na  Piz Nair 3050 m.n.m – VHT  – není třeba, žádné speciální lezecké vybavení a výstup je možné si ulehčit pomocí lanovky, cca 16.00 návrat z tůry a odjezd ze Švýcarska do campu v severní Itálii, 17:00 – kemp u obrovských italských vodopádů – dobrodružné  koupání, sprchy, WC, market, restaurace, pizzerie. Nocleh ve stylovém horském  kempu. Pic – nic.

3. den - 21.8.

Pondělí

10:00 odjezd z kempu. 14:00 – teplé jezero Viverone – romantické koupání, vzácní američtí sumečci, soukromá pláž u Dona Stefana v ceně, relaxace, půjčovna lodí, šlapadel, rustikální restaurace atd., 17:00 odjezd, 18:30 La Tola 1900 m.n.n. – tábořiště u Dona Carlose (pitná voda, možnost koupání v horské říčce), nocleh na velehorském tábořišti.

4. den -22.8.

Úterý

9:00 odjezd ze základního tábora, 9:10 příjezd do Cervinie, výjezd lanovkami na Plateau Rosa 3500 m.n.m. a výstupy na různě náročné vrcholy a výstup na Klein Matterhorn 3 886 m.n.m. (lehký výstup ideální i pro začátečníky bez speciální výbavy a zkušeností) – nocleh ve vlastních stanech – bivak na ledovci 3700 m.n.m.  s horským náčelníkem, nebo za příplatek na horské chatě Rifugio Teodulo 3317 m.n.m.

Případně výstup na Castor 4226 m.n.m – s bivakem v útulně Rossi (náročný individuální ledovcový výstup bez instruktora, na tuto akci je třeba vlastní výzbroj a horolezecké zkušenosti).

5. den - 23.8.

Středa

7:00 výstup z base campu na ledovci na Breinthorn 4165 m.n.m. (nutné mačky, chodecký cepín), lana, sedáky,  smyce, karabiny – půjčujeme zdarma. Návrat z výstupu cca v 15:00 a po prohlídce Cervinie –  nocleh v 19.00 v La Tole, či lehký traverz pod Velký Matterhorn – nocleh zdarma u jezera poblíž chaty Savoia 2900 m.n.m., nebo za příplatek na chatě.

6. den - 24.8.

Čtvrtek

7:30 odjezd z nocležiště v La Tole, 8:00 zajímavý výstup překrásnou panoramatickou trasou kolem vodopádů a vojenské pevnosti ke Karlově kříži, kde si přímo sáhnete na legendární výstupovou stěnu Velkého Matterhornu cca 3 000 m.n.m. – není třeba žádné lezecké vybavení, 13:00 návrat do Cervinie a odjezd, 17:00 kemp u Verony (WC, sprcha, restaurace atd.), nocleh.  Možnost individuální prohlídky centra historické Verony s překrásnými starověkými památkami. Pic – nic.

7. den - 25.8.

Pátek

9:00 odjezd ze stylového kempu u Verony, 11.00 – Vipiteno, návštěva děsivě krásné velehorské soutězky Gilfenklamm – dobrodružný průchod neskutečnou přírodní scenérii, místní skvělá pizzérie, 14:00 – hranice Rakousko, cca 18:00 –  pauza na vyhlídce u jezera Mondsse, cca 20:00 hranice ČR, 22:00 Praha.