Jezerní království

Dobrodružná expedice k pohádkovým horským jezerům, jeskyním a vodopádům.

Pobyt v krásném kempu poblíž úžasného horského jezera v severní Itálii, jehož dno pokrývá pravěký zkamenělý prales, v němž plave množství velkých ryb klesajících do průzračných   hlubin království ticha. Nejkrásnější jeskynní vodopády v Alpách vysoké 90 metrů a měnící barvy za zvuků podmanivé relaxační hudby uprostřed subtropické zahrady plné exotických vůní. 

Originální skanzen z doby bronzové 2300 let př.n.l. s prohlídkou obydlí pralidí a místním muzeem. Nejhezčí vesnice v Itálii – Canale – Ville Del Monte, Attrezzi Agricoli, Casa degli Artisti, tajemná zákoutí malovaných středověkých domů s úchvatnou architekturou, pizzerie i výborná italská zmrzlina. Městečko Limone na břehu Lago di Garda, kde je vše citronové od jídel a nápojů přes suvenýry až po keramiku a toaletní potřeby – kýčovitá krása přístavu s romantickým nábřežím se všude přítomnými citrusy jen vše dokresluje k naprosté dokonalosti a zve k návštěvě.

Velehorský vodopád a via feraty různých obtížností s divokou jeskyní nebudou chybět, stejně tak, jako největší mramorová soutěska na světě s dravou říčkou a železnými lávkami – Gilfenklamm. Úžasná atmosféra a relaxace v panenské přírodě s minimem turistů v objetí divokých hor plných vzácné fauny a flory. Netradiční houbaření – praváci, kam se podíváš, rybolov, stylové horské kostelíky, místní pastevci se stády ovcí a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale s námi ano!

Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí. Tuto expedici pořádáme jako jediní v ČR!!! Nejlepší sezona – ceny i počasí!

Termín:  18.9. – 22.9. 2024 (5 dní)
Naše cena 4 800 Kč (běžná cena 7 500 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 35 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Zbývá nám poslední 1 místo!

Cena zahrnuje

dopravu zahr. klima. autobusem cca 1 800 km (v autobusu bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD),  kemp, veškeré výlety a silniční poplatky, ekologický poplatek, vstupy do národních parků, parkovné, barevné mapky, technicko-administrativní zabezpečení expedice. Zdravotní služba a základní léky – zdarma!

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Nezletilí jen v doprovodu dospělé osoby. Doporučujeme pouze základní  – běžnou výbavu pro nenáročnou horskou turistiku. Doporučené kapesné cca 80–100 Euro (není povinné) dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší.

V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka! Každý účastník expedice se stává členem ROCKY CLUBU PRAHA INTERNATIONAL se všemi právy, výhodami a zdarma!

Teploty – vzduch cca 30˚C den, 15˚C noc, voda 12-18˚C. Doplňující – podrobné informace k této akci zašleme e-mailem cca měsíc před odjezdem. Podrobné informace lze získat i s větším předstihem na tel: 603958248. Tato akce je určena pro menší skupinu účastníků – cca 12 osob.

Odjezd

18.9. 2024 v 23:00 hod. z Prahy 9, stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou.  Autobus bude přistaven v 22:45 hod. Návrat tamtéž 22.9. 2024 v cca 22:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s náčelníkem expedice): České Budějovice, Dolní Dvořiště.

Trasa

Města: Praha, České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz,  Mondsee, Salzburg, Innsbruck, Bolzano,Rovereto, Riva del Garda ,Del Monte, Canale,  Fiavé, Limone, Varone, Rovereto, Trento, Vipiteno, Innsbruck, Salzburg, Linz, Dolní Dvořiště, České Budějovice, Praha.

Státy: Rakousko, Německo, Itálie.

Ubytování

skvělý horský kemp (teplá sprcha, WC, restaurace, market, wi-fi a elektrické přípojky zdarma), vlastní stany – možnost koupání v jezeře rybolov.

Strava

Vlastní  – možnost vaření v kempu, pitná voda k dispozici – zdarma, market v kempu – včetně blízké restaurace.

Poznámka: zobrazená trasa na mapce je pouze orientační a může se lišit od skutečnosti v závislosti na okolnostech (dopravní uzávěry, nepředvídatelné události, živelné pohromy atp.)

Platba

Platba složenkou nebo na účet (1 900 Kč – záloha) od 1.1.2024 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 2 900 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUB PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 18.9.

Středa

Autobus přistaven ve 22:45 (čekání max. 15 min.), 23:00 odjezd z Prahy 9, přejezd přes České Budějovice a Dolní Dvořiště do Rakouska.  

2. den - 19.9.

Čtvrtek

01:00 pauza Dolní Dvořiště, 03:00 pauza u jezera Mondsee s noční polévkou a kapličkou, 8:00 pauza a italská snídaně u Trentina, 11:00 Lago di Tenno – návštěva překrásné laguny a relax v lůně přírody, 12:00 stylový horský kemp poblíž úžasného jezera – ubytování, 14:00 – pěší výprava cca 2 km do nekrásnější vesnice v Itálii –Canale, prohlídka centra s úžasnou architekturou a muzeem umění spojená s obědem v místních tratoriích a tavernách, poté návrat do kempu a nocleh (WC, sprchy, restaurace, picoška  atd.) Pic – nic – grilování a hraná.

3. den - 20.9.

Pátek

cca 9:00 odjezd z  jezerního kempu, následuje  dobrodružná výprava k divokému vodopádu a k medvědí jeskyni Ballino ve vesnici Ballino s možností různých skvělých via ferat , dokonce i ve vodopádu. Cca 14:00 odjezd do Fiavé, cca 14:30 návštěva pravěké vesnice a muzea starých kromaňonců včetně možnosti výborného pozdního oběda v restauraci u Pinie, 18:00 návrat do kempu u pravěkého jezera. Nocleh ve stejném kempu, pic – nic – grilování a hraná.

4. den - 21.9.

Sobota

8:00 odjezd ze stylového jezerního kempu do úžasného městečka Limone na břehu jezera Garda, 9:00 prohlídka romantického centra s palmou „Terezka“ a přilehlých lokalit i s ochutnáním místních citronových specialit včetně – Aperol Spritz Lemon a výborný oběd, 13:00 to nejlepší na konec dne nás teprve čeká – dechberoucí  jeskynní vodopády s exotickou pralesní zahradou v barvě a hudbě. 17:00 – návrat do jezerního kempu a závěrečný pic – nic a hraná a grilem.

5. den - 22.9.

Neděle

9:00 odjezd z jezerního kempu – panoramatickou jízdou přes Alpy se dostaneme k světoznámým mramorovým soutěskám – Gilfenklamm, 12:00 prohlídka úžasných soutěsek a poté pic – nic v místní kavárně s nákupen a skvělou italskou zmrzlinou, 14:00 jedeme dál a za pár hodin je tu Mondsee s polévkou a pauzou u kapličky, 19:00 Dolní Dvořiště a pauza u české benzínky, cca 22:00 příjezd do Prahy.