Ztracený svět 2024

Velká dobrodružná expedice k tajemnému veletoku a do hlubokých pralesů divoké
Transylvánie s návštěvou rumunského Banátu.

Pobyt v romantickém hotýlku na břehu obrovského „Modrého Dunaje“ s  vodou plnou ryb a korýšů, poblíž tajemného Draculova pralesa. Průzkum turisticky málo známých jeskyní, nenáročná i náročnější horská a pralesní turistika v lůně národního parku Beusnita – značené cesty, Nera George, Vranovec, nejkrásnější vyhlídka na Dunaj v Rumunsku – lavička Nesmrtelnosti, národní park s desítkami jeskyní a vodopádů, Medvědí jeskyně s léčivým vodopádem, Kulhavá díra, Filipova díra, Turecká „krvavá“ jeskyně, La Tunele – středověká stezka tureckých žoldáků a místo bojů s Draculovými turkobijci, Modrá jeskyně s modrým bezedným jezírkem, děsivá řeka Mrakonie s ukrutným králem „Mrakomorem“ Decabalem, katedrála v Oravitě a úchvatné horské kostelíky, nepřemožitelný hrad Golubac , možnost lodního výletu do Srbska.

Slídiví medvědi, tlupy kňourů a bachyní, vlkodavové, orli skalní, výři, kolonie krvelačných vampírů, hejna smrtihlavů, noční zabiják sýc Rousný, vzácní brouci a obojživelníci, překrásná divočina vhodná pro dobrodruhy, noční ohně s grilováním, vápencové stěny – možnost divokého lezení a slaňování s instruktorem, krásné kaskádové vodopády a tajemné propasti, starobylé vodní mlýny, houbařský ráj, ubytování a možnost koupání v Dunaji – v místě nejširšího (5 km šířka) přírodního říčního toku v Evropě!!! 

Svérázní lesní muži, možnost lovu divoké zvěře a dobrodružné plavby po Dunaji místním parníkem či na loďkách, tajemná jezerní příšera – krvelačná Vyza Velká dorůstající v této oblasti délky až 4 metrů, kozí, kravský a ovčí sýr – přímo od bači, jelení a medvědí klobásy včetně ochutnávky místní cujky – zdarma, stylové salaše, stáda ovcí, skvělý rybolov, možnost  návštěvy „české vesničky“, jízda na žebřiňácích, léčivé termální lázně s aquaparkem a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale  s námi ano! Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí. 

Tuto expedici s exkluzivním programem pořádáme jako jediní v ČR.  Nejlepší sezona – ceny i počasí!

Termín:  12.8. – 18.8. 2024 (7 dní)
Naše cena 6 500 Kč (běžná cena 9 200 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 35 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Akce je plně obsazena, přijímáme ale náhradníky.

Cena zahrnuje

dopravu zahr. klima. autobusem cca 2300 km s veškerými výlety, (v autobusu bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD), ubytování v útulném hotelu na břehu Dunaje (dvoulůžkové pokoje) s veškerým vybavením. Výbavu na skalní lezení a slaňování. Silniční poplatky, vstup do národních parků, turistická taxa včetně ekologické taxy, parkovné, mapky, odborného poradce, technicko-administrativní zabezpečení expedice. Zdravotní služba a základní léky – zdarma!

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Nezletilí jen v doprovodu dospělé osoby – vhodné i pro starší děti. Doporučujeme pouze základní výstroj, výzbroj pro turistiku a kapesné cca 60–100 Euro (není povinné) dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší.

Nízké ceny potravin, nápojů a místních specialit – V33, T26, samohonka, Sanitar! V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka! Teploty – vzduch cca 30˚C den, 20˚C noc, voda 18-26˚C (termály v Maku – voda 38°C). Doplňující – podrobné informace k této akci zašleme e-mailem cca měsíc před odjezdem.

Podrobné informace lze získat i s větším předstihem na tel : 603958248. Tato akce je určena pro menší skupinu účastníků – cca 12 osob.

Odjezd

12.8. 2024 v 22:00 hod. z Prahy 9, stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou.  Autobus bude přistaven v 21:45 hod. Návrat tamtéž 18.8. 2024 v cca 8:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s náčelníkem expedice): Brno, Břeclav, Bratislava.

Trasa

Města: Praha, Brno, Bratislava, Györ, Budapest, Kecskeméd, Arad, Timisoara, Oravita, Coronini, Carasova, Mraconie, Deta Timisoara Arad, Battonya, Mako, Szeged, Budapest, Velký Meder, Bratislava, Brno, Praha.

Státy: Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, „Transylvánie“, ( Srbsko).

Ubytování

Stylový hotýlek rodinného typu – dvoulůžkové pokoje, sprcha, WC, TV, wi–fi atd. Společenská místnost a kompletně vybavená kuchyň včetně kávovaru. Koupání v řece, či v horských jezírkách a vodopádech. Možnost koupání za malý příplatek v bazénu cca 200 metrů od hotelu v soukromém areálu.

Strava

Strava vlastní. Možnost stravování v okolních restauracích, nebo vaření v kuchyni, či na grilu. Levný nákup v místních marketech. V hotýlku je plně vybavená kuchyň – k dispozici zdarma včetně energií.

Poznámka: zobrazená trasa na mapce je pouze orientační a může se lišit od skutečnosti v závislosti na okolnostech (dopravní uzávěry, nepředvídatelné události, živelné pohromy atp.)

Platba

Platba složenkou nebo na účet (3 000 Kč – záloha) od 1.1.2024 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 3 500 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUB PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 12.8.

Pondělí

Autobus přistaven v 21:45 (čekání max. 15 min.), 22:00 odjezd z Prahy 9 – Proseku, 01:00 – pauza s občerstvením u benzínky – Břeclav.

2. den - 13.8

Úterý

01.30 hranice Slovensko, 3:00 hranice Maďarsko, 7:00 hranice Rumunsko, 10:00 zastávka na nákup v rumunském supermarketu v Oravitě, 12:00 prohlídka úžasné, pravoslavné katedrály Adormiera, cca 13:00 příjezd do hotýlku a ubytování, zajímavý průzkum okolí veletoku, koupání, plavba na loďkách a nocleh v hotýlku na břehu Dunaje s veškerým vybavením, uvítací pic – nic. V tomto rodinném hotýlku budeme bydlet čtyři noci – pět dní.

3. den - 14.8.

Středa

9:00 lesní výprava k Medvědí jeskyni s vodopádem, úchvatná jeskyně Vranovec a lesní cestou ke Kulhavé díře a zpět (trasa cca 6 km), česká vesnice Sv. Helena s možností občerstvení a navázání přátelských kontaktů, cca ve 14:00 další výprava z Garnicu k lesním vodopádům ( trasa cca 7 km) s možností koupání a návštěva čtyř středověkých mlýnů s divokými příbytky a návrat zpět do Garnicu do restaurace k Maškům – Filipova díra a místní muzeum, česká restaurace a pivnice. Cca 18:00 odjezd zpět na ubytování, možnost bazénu a večerní posezení u ohně s grilováním.

4. den - 15.8.

Čtvrtek

8:00 velká, pralesní výprava do národního parku Beusnita (trasa cca 20 km), z vesnice Sv. Romana od restaurace Sasca – středně náročnou trasou kolem mnoha divokých jeskyní a průzračných jezírek s vodopády – osvěžující koupel v průzračné vodě s možností lovu pstruhů. La Tunele – turecká válečná stezka skrz skalnatý masiv. Jeskynní komplex Nera George s mostíkem odvážných. Modrá jeskyně s modrým jezírkem, skalní věže v rozervaném kaňonu Černé říčky, sraz našich poutníků cca v 19:00 u  horské chaty Logor, cca 20:00 návrat do hotýlku a zasloužený odpočinek u grilování s chlazenými nápoji a s možností koupele v bazénu, či v Dunaji. 

5. den - 16.8.

Pátek

9:00 odjezd z ubytování, 9:30 – výlet na nejkrásnější vyhlídku na Dunaj v celém Rumunsku (trasa cca 6 km), 12:00 odjezd k největší soše ve skále v Evropě – ukrutný král Decabal – 55 metrů vysoká hlava válečníka s lodním výletem po řece Mrakonie a občerstvením ve stylové restauraci „U Mrakomora“ – úchvatný cíl naší expedice. Cca 16:00 odjezd z mrakomoří oblasti a v 18:00 návrat do ubytování – závěrečný pic – nic s občerstvením, živou hudbou a romantickým noclehem s ranní kávou – zdarma.

6. den - 17.8.

Sobota

10:00 odjezd z hotelu, cca 14:00 hranice Maďarsko, 16:00 odpolední a večerní koupání v překrásných maďarských termálech v Maku s velkým množstvím léčivých i zábavných bazénů s vodou až 38°C, místní teplé speciality, stánky, aquapark, historické městské centrum, atd. 22:30 odjezd – noční přejezd na Slovensko se zastávkou u maďarské benzínky.

6. den - 18.8.

Neděle

04:00 příjezd na Slovensko, 5:00 – hranice ČR – pauza u benzínky s občerstvením – Břeclav, 8:30 výborná snídaně „U Kamila“ – vynikající polévky a další pochutiny, cca 10:30 příjezd Praha.