Ledový predátor

Ledový predátor – „na krok od nebe“

Jedinečný ledovcový VHT výstup se zkušeným horolezeckým instruktorem na bělostný Ortler 3 905 m.n.m. s úchvatnými výhledy na Tyrolské Alpy s monumentálními ledovými vrcholy a úžasnými zelenými údolími s překrásnými vodopády a jezery. Turistické trasy a ledovcová VHT s možností výstupu na další méně náročné vrcholy, jak pro zkušené, tak pro úplné začátečníky.

Neskutečný svět obrovských barevných ledovců – děsivé ledové jícny, ledové jeskyně, možnost individuálního nebeského noclehu v útulně u Claudia –  romantický super zážitek v cca 3 318 m.n.m. – dechberoucí noční obloha a jen pár kroků do nebe!!! Možnost ubytování v horské chatě u Páji 3029 m.n.m. s vynikající stravou a strhujícími výhledy na které nelze zapomenout!!! Skvělé vinice, středověký hrad Juvel patřící nejslavnějšímu horolezci  světa Messnerovi! Horští svišti, orli skalní, kozorožci, Messnerovi jaci, houbařský ráj, výborné sýry, levné italské víno a skvělý jihotyrolský špek – nejlepší v Evropě! 

V námi navštívené oblasti národního parku Stelvio se nachází i ledový hrob slavného pravěkého lovce „muže z ledu“ Ötziho! Horský aqapark je samozřejmostí. Jen tak na okraj navštívíme také „utajený“ pramen řeky Adige a některá místa, kde se natáčel známý italský seriál – Na krok od nebe a populární rakouský seriál Doktor z hor. Návštěva hnízda horského zabijáka a lovce lebek s prohlídkou jeho děsivé sbírky nebude chybět. Koupání v překrásných říčkách, vodopádech, jezerech a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale s námi ano! Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí!

Tuto expedici k nejdivočejší italské alpské velehoře pořádáme jako jediní v ČR!!! Bezkonkurenční cena a skvělé počasí!!!

Termín:  2.7. – 7.7. 2024 (6 dní)
Naše cena 6 400 Kč (běžná cena 13 800 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 35 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Akce je plně obsazena, přijímáme ale náhradníky.

Cena zahrnuje

dopravu zahr. klima autobusem cca 1500 km (v autobusu bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD), veškeré kompletně vybavené kempy a výlety, případný bivak v útulně, tunely, parkovné, veškeré silniční poplatky, případné mýtné i vstupy do národních parků, barevné mapky, odborného poradce, včetně VHT instruktora na Ortler, technicko-administrativní zabezpečení expedice. V autobuse bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, tématické DVD. Zdravotní služba a základní léky – zdarma! Možnost půjčení některého horolezeckého vybavení zdarma – nutná včasná rezervace!

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí. Mladiství jen v doprovodu dospělé osoby – není vhodné pro menší děti. Doporučujeme základní výstroj, výzbroj a kapesné cca 100-200 Euro (není povinné). Dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší.

V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka! Každý účastník expedice se stává členem ROCKY CLUB PRAHA INTERNATIONAL se všemi právy, výhodami a zdarma!

Teploty – vzduch cca 28˚C (10˚C) den, cca 10˚C (-8˚C) noc, voda cca 30-5˚C. Doplňující – podrobné informace k této akci zašleme e-mailem cca měsíc před odjezdem. Podrobné informace lze získat i s větším předstihem na tel: 603958248. Tato akce je určena pro menší skupinu účastníků – cca 12 osob.

Odjezd

2.7. 2024 v 23:00 hod. z Prahy 9, stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou.  Autobus bude přistaven v 6:45 hod. Návrat tamtéž 7.7. 2024 v cca 22:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s náčelníkem expedice): České Budějovice.

Trasa

Města: Praha, České Budějovice, Linz, Salzburg, Innsbruck, Landeck, Pfunds, Glorenza, Trafoi, Solda, Venosta, Nauders, Innsbruck, Ellmau, St. Johan, Salzburg, Mondsse, České Budějovice, Praha.

Státy: Rakousko

Ubytování

kempy, bivak v útulně. Vlastní stany. Teplé sprchy, WC, wi – fi, občerstvení. Možnost ubytování na horské chatě se stravou.

Strava

Strava vlastní, pitná voda k dispozici – zdarma! Možnost nákupu v místě – markety. Restaurace poblíž.

Poznámka: zobrazená trasa na mapce je pouze orientační a může se lišit od skutečnosti v závislosti na okolnostech (dopravní uzávěry, nepředvídatelné události, živelné pohromy atp.)

 

Platba

Platba složenkou nebo na účet (2 900 Kč – záloha) od 1.1.2024 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 3 500 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUB PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 2.7.

Úterý

Autobus přistaven ve 22:45 (čekání max. 15 min.), 23:00 odjezd z Prahy přes České Budějovice a Dolní Dvořiště do Rakouska.

2. den - 3.7.

Středa

01:00 hranice Rakousko, 03:00 – pauza u jezera Mondsse, 7:00 – pauza u benzínky se snídaní, 7:30 pauza v supermarketu na nákup čerstvých potravin, 9:00 – návštěva pramenu řeky Adige, zajímavá vyhlídka na zvonici kostela Sv. Kateřiny vystupující z hlubin horského jezera a první setkání s horským špekem, 12:00 kemp v horské vesnici Trafoi – ubytování (WC, sprchy, restaurace), sportovní aktivity, výprava k vodopádům a ke Třem kostelíkům se zázračnými prameny – nocleh v kempu – Trafoi 1550 m.n.m.

3. den - 4.7.

Čtvrtek

  1. skupina zájemců o výstup na Predátora – Ortler – cca v 9:00 odchod z kempu a celodenní výstup s pauzou u chaty Borletti na chatu u Páji 3029 m.n.m – cca v 16:00 ubytování a nocleh se snídaní (na tuto super akci je třeba základní výstroj a výzbroj nejen do skal, ale i do ledu a základy ve slaňování a lezení po skále). Ubytování na chatě u Páji není v ceně – cca 39 euro/noc.
  2. skupina – volný den s turistikou v okolí Trafoi a s možností výstupu na chatu Borletti 2188 m.n.m. s krásnými výhledy na okolní velehory a úžasnou horskou divočinu – občerstvení na chatě a návrat do kempu v Trafoi – pic-nic a nocleh. (Tento den je možné, pokud netrpíte závratí i alternativně vystoupit na chatu u Páji a na večer cca ve 20.00 se vrátit do našeho kempu).

4. den - 5.7.

Pátek

  1. skupina horolezců ráno po časné snídani cca v 5:30 pokus o výstup na úchvatný ledový Ortler 3905 m.n.m. Převážně ledovcová VHT s krátkými horolezeckými úseky má obtížnost 3 – 4 stupeň UIAA, exponovaný skalní hřeben a ledovec max. 45%, cca 12:00 dobytí vrcholu a návrat na ubytování v chatě u Páji s možností večeře a kochání se krásou velehor u chlazeného piva či lima, cca kolem 17:00 a nocleh na chatě.
  2. skupina v 8:00 odjez z kempu, 9:00 – parkoviště u lanovky a příprava na skvělý výstup na Beltovo di Dentro 3325 m.n.m. – úžasné výhledy na Ortler a „Zebru“. VHT – není třeba žádné speciální lezecké vybavení, ani zkušenosti a výstup je možné si ulehčit pomocí lanovky k chatě Milano 2580 m.n.n  kde se pasou velehorská himálajská monstra – Messnerovi jaci, občerstvení ve stylové horské chatě, cca 18:00 návrat z tůry do kempu (sprchy, WC, market, restaurace, pizzerie). Nocleh ve stylovém horském  kempu Trafoi. Pic – nic.

5. den - 6.7.

Sobota

  1. skupina po vydatné snídani na chatě u Páji cca v 9:00 odchod z chaty a návrat do kempu v Trafoi, cca v 14:00 – odpolední relax po náročné tůře – návštěva restaurace, prohlídka vesnice, špekárny atd.
  2. skupina v 9:00 odjezd do Venosty – prohlídka centra horského městečka, středověký hrad i krásný kostel, možnost návštěvy zábavného aqaparku s teplými bazénky a stánky, místní špekárny nebudou chybět. Cca ve 14:00 navrat do kempu v Trafoi a radostné setkání s první skupinou. Společný nocleh v kempu a závěrečný pic – nic na počest přemožitelů velehor.

6. den - 7.7.

Neděle

9:00 odjezd s kempu v Trafoi, 10:00 pauza u lovce lebek a prohlídka stovek jeho úlovků – hustý zážitek – galerie smrti, 11:00 hr. Rakousko, 13:00 pauza v rakouském romantickém městečku Ellmau – prohlídka centra, Doktor z hor a nákup suvenýrů, 14:00 odjezd a za pár minut lehký, levný a čerstvý obídek v místním pi–pi grilu, cca 16:00 pauza na vyhlídce u jezera Mondsee, cca 18:30 hr ČR, cca 22:00 návrat do Prahy.