Ďáblovy soutěsky / Cesta do podsvětí

Dobrodružná výprava do pekla a zpět.

Úchvatná divočina v oblasti rumunských Ďábelských soutěsek s krvavým jezerem a pralesním kempem „U Vlkodlaka“. Průzkum tajemných jeskyní a říčka Styx vedoucí do podsvětí, které nikdy nebylo tak blízko. Plavba na loďkách po Krvavém – zabijáckém  jezeře s občerstvením, stovky metrů hluboké Ďáblovy soutěsky s překrásnými vyhlídkami a hrůzostrašným průchodem Ďáblovým chřtánem s pozůstatky starověkých tragédií, který se vine hadí stezkou cca 8 km až k tajemnému vrcholovému kříži.

Jeskyně Vodopádů s hrůznou historií a zakletá Černá jeskyně. Jedna z nekrásnějších přírodních oblastí na Balkáně! Kemp u Vlkodava s bodrým majitelem a nočními ohni. Lidové speciality včetně výborné cujky, které vás dostanou do extáze. Ráj fotografů, botaniků, zoologů, romantiků a houbařů, vzácná flora i fauna, tlupy kňourů a hejna komančů, supi a mrchožrouti, výr velký, orli skalní, útoční krkavci, noční zabiják –  sýc rousný, kuna borová i buková, rys ostrovid, slídiví vlci a žraví medvědi – vždy při chuti. Večerní termály v divoké maďarské pustě s ubytováním přímo u termálních bazénů a neotřelým programem.

Skvělé ceny domorodého občerstvení včetně vynikajících ryb, sýrů a svérázných suvenýrů, stylové trhy s exotickým zbožím a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale s námi ano! Nejlepší sezona i počasí! Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Super zážitek! Jedinečná akce v ČR!!!

Termín:  16.7. – 21.7. 2024 (6 dní)
Naše cena 5 800 Kč (běžná cena 9 600 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 35 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Akce je plně obsazena, přijímáme ale náhradníky.

Cena zahrnuje

Cena zahrnuje dopravu zahr. klimatizovaným autobusem cca 2600 km (v autobusu bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD), veškeré kempy a výlety, tunely, silniční poplatky,vstup do národních parků, barevné mapky, odborného poradce,  technicko-administrativní zabezpečení expedice. V autobuse bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD. Zdravotní služba a základní léky – zdarma!

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Nezletilí jen v doprovodu dospělé osoby – vhodné i pro starší děti. Doporučujeme pouze základní výstroj, výzbroj pro turistiku a kapesné cca 60–80 Euro (není povinné) dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší. Nízké ceny potravin, nápojů a místních specialit.

V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka! Každý účastník expedice se stává členem ROCKY CLUB PRAHA INTERNATIONAL se všemi právy, výhodami a zdarma!

Teploty – vzduch 30˚C den, 18˚C noc, voda 26˚C. Doplňující – podrobné informace k této akci zašleme e-mailem cca měsíc před odjezdem. Podrobné informace lze získat i s větším předstihem na tel : 603958248. Tato akce je určena pro menší skupinu účastníků – cca 12 osob.

Odjezd

16.7. 2024 v 7:00 hod. z Prahy 9, stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou.  Autobus bude přistaven v 6:45 hod. Návrat tamtéž 21.7. 2024 v cca 21:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s náčelníkem expedice): Praha, Brno, Břeclav, Bratislava.

Trasa

Města: Praha, Brno, Bratislava, Gyor,  Budapest, Kecskemed, Budapest, Oradea, Alesd, Giorgiu, Lacul Rosu, Bizac, Oradea, Túrkeve, Szolnok, Budapest,Velký Meder, Bratislava, Brno, Praha.

Státy: Slovensko, Maďarsko, Rumunsko „peklo ďábelských soutěsek“

Ubytování

kempy (sprcha, WC, ohniště a možnost opékání a grilování), termální kemp s možností několika bazénů, vlastní stany – reataurace.

Strava

Vlastní  – možnost vaření v kempu, pitná voda k dispozici – zdarma! Levné stravování v místních restauracích, nebo vaření na ohni. Nákupy v ABC marketech.

Poznámka: zobrazená trasa na mapce je pouze orientační a může se lišit od skutečnosti v závislosti na okolnostech (dopravní uzávěry, nepředvídatelné události, živelné pohromy atp.)

 

Platba

Platba složenkou nebo na účet (2 500 Kč – záloha) od 1.1.2024 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 3 300 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUB PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 16.7.

Úterý

autobus přistaven ve 6:45 (čekání max. 15 min.), 7:00 odjezd z Prahy, 9:30 Brno, 10:30  pauza na hranicích, přejezd přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska, 17:00 veselé rumunské hranice, 18:00  nocleh stylový kemp „U Chárona“ (sprcha, WC, bazén, minimarket atd). – ochrana kempu zajištěna.

2. den - 17.7.

Středa

9:00 – výprava do divokých pravěkých jeskyň s dobrodružným průzkumem a k tajemné říčce Styx, možnost zajímavých železných stezek se skalním lezením různých obtížností – na vlastní nebezpečí, návrat z výpravy cca v 18:00 a opět ubytování v kempu „U Chárona“ (WC, bazén, sprchy), nocleh – ochrana kempu zajištěna – možnost ohýnku a hudební produkce.

3. den - 18.7.

Čtvrtek

9:00 odjezd – přejezd přes severní Rumunsko se zastávkou na nákup a občerstvení, 17:00 ubytování v kempu „U Vlkodlaka“, (WC, sprcha, ohniště, opékání, grilování, hudební produkce). Průzkum okolní divočiny a Krvavého jezera s možností plavby na loďkách mezi mrtvými stromy za chraplavého večerního kvakotu volských žab (v tomto základním kempu budeme ubytovaní 2 dny). Možnost lovu či možnost být loveni. Nocleh se zajímavou ochranou před místními útočnými nočními tvory.

4. den - 19.7.

Pátek

9:00 celodenní výlet naším busem do nedalekých Ďáblových soutěsek – čekají vás nejen překrásné výhledy na okolní skaliska, ale i možnost zdolání vražedných skal, Krvavý kříž, Ďáblův chřtán s divokými jeskyněmi, hadí soutěska  vedoucí romantickou stezkou mezi obrovskými skalisky s hlubokými propastmi s místními mrchožrouty čekající na příležitost, stylové domorodé tržiště, 17:00 návrat do kempu, volný program. Nocleh se zajímavou ochranou před místními útočnými nočními tvory a opět možnost ohně, hudební produkce a grilování.

5. den - 20.7.

Sobota

9:00 odjezd z kempu „U Vlkodlaka“ a přejezd se zastávkou v horském sedle se stylovým rumunským obědem – místní speciality a tržiště s nejen Draculovými suvenýry, po vydatném obědě následuje cesta přes veselé rumunské hranice do termálního kempu „U Komanče“ v Maďarsku, kam dorazíme v pozdních odpoledních hodinách – cca 17.00,ubytování s noclehem a s možností koupání v místních termálech. Nocleh se spolehlivou ochranou, WC, teplá sprcha, restaurace atd.

6. den - 21.7.

Neděle

10:00 odjezd z termálního maďarského  kempu „U  Komanče“, 15:00 hr. Slovensko, 16:00  – stylové tržiště s nepřeberným množstvím vynikajících domácích potravin a suvenýrů, 17.00 hr. ČR s pauzou u Břeclavi, 19:00 – pauza u „Kamila“ – občerstvení s výbornou polévkou a dalšími českými specialitami, cca 21:00 příjezd do Prahy.