Mrtvé hory & Motýlí jezera

Pohodová expedice do krajiny motýlích jezer, velehor, jeskyň a ledovců.

Na začátku naší expedice uvidíme krásnou Hromovou horu a můžeme si u ní dát místní specialitu …wurst se zelím a kvasnicovým pivem. Bydlet budeme ve stylovém horském kempu s úžasným výhledem na okolní velehory na břehu průzračného jezera s pláží.  Vyrazíme na výpravu k chaloupce baby Jagy s vodopády a k Čertovu mlýnu.

Romantická plavba na malém parníčku po jezeře Grundlsee nás nemine. Další výlet je kolem Dinosauřího hřbetu k strašidelnému jezeru Toplitzsee s tajným pokladem z 2 sv. války a plavbou v gondolách kolem 200 metrů vysokých vodopádů s návštěvou horského oka s Ďáblovou štěrbinou. Druhý den možnost relaxace anebo skvělá výprava cca 12 km do nitra Mrtvých hor spojená s návštěvou jeskyň – Vlčích doupat – k jezeru Elmsee, vodopádu Zimitzbach a s focením čarokrásné přírody. Třetí den nás čeká dobrodružná výprava ke třem překrásným „Motýlím jezerům“ s možností vyzkoušet si zdarma zajištěné lezecké stezky (feraty), všech obtížností – hora Donnerkogel s „feratou Děsu“.

Místní stylové restaurace a hospůdky vč. stánků se suvenýry. Prohlídka historického Bad Aussee s malovanými domy, horského městečko Gosau a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale s námi ano! Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí.

Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Nejlepší sezona – ceny i počasí!

Termín:  27.6. – 30.6. 2024 (4 dny)
Naše cena 3 950 Kč (běžná cena 5 900 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 35 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Akce je plně obsazena, přijímáme ale náhradníky.

Cena zahrnuje

dopravu zahr. klima. autobusem cca 950 km (v autobusu bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD) vč. autobusových výletů do Gosau, k „Motýlím jezerům“ a návštěva Bad Ausse, krásný kemp přímo u horského  jezera s možností koupání – pláž zdarma, odborného horské poradce, veškeré silniční poplatky, parkovné, barevné mapky, technicko-administrativní zabezpečení expedice. Zdravotní služba a základní léky – zdarma! Možnost půjčení, jistících smyček, karabin a sedáků v omezené míře – zdarma – nutná včasná rezervace! Feraty zdarma. Případné lanovky nejsou v ceně.

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Nezletilí jen v doprovodu dospělé osoby. Doporučujeme pouze základní výstroj a výzbroj pro VHT vč. základní výbavy na zajištěných via feratách (výzbroj však není povinná) a taktéž běžnou výbavu pro nenáročnou horskou turistiku. Doporučené kapesné cca 50–80 Euro (není povinné) dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší. V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka!

Každý účastník expedice se stává členem ROCKY CLUBU PRAHA INTERNATIONAL se všemi právy, výhodami a zdarma! Teploty – vzduch cca 28˚C den, 15˚C noc, voda 12-22˚C. Doplňující – podrobné informace k této akci zašleme e-mailem cca 1 měsíc před odjezdem.

Podrobné informace lze získat i s větším předstihem na tel : 603958248. Tato akce je určena pro menší skupinu účastníků – cca 12 osob.

Odjezd

27.6.2024 v  7:00 hod. z  Prahy 8, stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou. Autobus bude přistaven v 6:45 hod. Návrat tamtéž 30.6. 2024 v cca 19:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s náčelníkem expedice): Praha, České Budějovice, Dolní Dvořiště.

Trasa

Města: Praha, České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Gmunden, Bad Ischl, Bad Ausse,Gossl, Obertraun, Gosau, Bad Ischl, Gmunden, Linz, České Budějovice, Praha.

Státy: Rakousko

Ubytování

Romantický jezerní kemp (teplá sprcha, WC, restaurace, imbis, wi-fi a elektrické přípojky v kempu – zdarma), vlastní stany.

Strava

Vlastní  – možnost vaření v kempu, pitná voda k dispozici – zdarma! Minimarket cca 100 m.

Poznámka: zobrazená trasa na mapce je pouze orientační a může se lišit od skutečnosti v závislosti na okolnostech (dopravní uzávěry, nepředvídatelné události, živelné pohromy atp.)

Platba

Platba složenkou nebo na účet (1800 Kč – záloha) od 1.1.2024 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 2150 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUB PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 27.6.

Čtvrtek

autobus přistaven v 6:45 (čekání max. 15 min.), 7:00 odjezd z Prahy, 9:30 hr. Rakousko – pauza u benzinky, 11:30 – piknik u „Hromové hory“, 13:30  Gossl – příjezd do kempu a ubytování (sprchy, WC, restaurace, wi-fi), volný program – turistika, koupání v jezeře. Výprava k chaloupce baby Jagy s vodopády a Čertovým mlýnem. Romantická plavba na parníčku po jezeře Grundlsee, výlet kolem Dinosauřího hřbetu k strašidelnému jezeru Toplitzsee s tajným pokladem z 2 sv. války a plavbou ve stylových dřevěných gondolách kolem 200 metrů vysokých vodopádů s návštěvou horského oka s Ďáblovou štěrbinou. Večer návrat do kempu a pic – nic.

2. den - 28.6.

Pátek

Možnost relaxace v kempu, koupání v jezeře, nebo můžete uskutečnit skvělou výpravu cca 12 km do nitra Mrtvých hor  spojenou s návštěvou jeskyň – Vlčích doupat a k průzračnému jezeru Elmsee s focením čarokrásné přírody a nezapomeneme i na občerstvení v horské chatě Pühringer Hütte a na jeskyni s vodopádem Zimitzbach. Výletní plavby na elektrických loďkách – každý je kapitán a nejsou nutné zkoušky, rybolov, potápění, aj. Nocleh ve stejném kempu a pic – nic nejen s místní domácí polévkou. 

3. den - 29.6.

Sobota

8:00 celodenní výlet „feratistů a VHT turistů“ naším busem do pohoří Dachstein a k Motýlím jezerům, 8:30 příjezd k lanovce do Gosau. Výprava k Motýlím jezerům, nebo na místní feraty. Možnost koupání v průzračném jezeře Vorderer Gosausee či trek k ledovci u chaty Adamek hüte 2196 m.n.m. s možností stylového občerstvení. Pro velké dobrodruhy je možné za pomoci lanovky a „feraty Děsu“ zdolat Donnerkogel  2050 m.m.m.  Ti, kteří se výletu nezúčastní – individuální program (relaxace v kempu, koupání v jezeře, horská turistika, plavba po jezeře parníčkem anebo v loďkách, rybolov aj.). 19:00 návrat z Gosau. Nocleh ve stejném kempu – noční koupání povoleno.

4. den - 30.6.

Neděle

10:00 po snídani a sbalení stanů odjezd z kempu u Grundlsee a v 11:00 prohlídka historického městečka Bad Aussee se zdobenými domy včetně rozličných obchůdků s místními výrobky a vynikající zmrzlinou, volný program – možnost oběda, suvenýry, relax, 14:00 odjezd, 16:30 hr. ČR – pauza, cca příjezd 20:00 Praha 9.