Andělské vodopády

Dobrodružná expedice k nejkrásnějším italským vodopádům do východních Alp

Pobyt ve stylovém kempu se starověkou, funkční zvonicí, poblíž úchvatných pěti kaskádových vodopádů vysokých více než 100 metrů s možností nezapomenutelného, adrenalinového koupání přímo pod vodopády i nad nimi v křišťálových jezírcích – přírodní masáž a zážitek na celý život – nejkrásnější vodopády v Alpách o kterých psal již Goethe.

Celodenní dobrodružná výprava pralesní stezkou k horním vodopádům a průzračným jezírkům s možností prohlídky strašidelné vesnice nad vodopády se skvělou minihospůdkou – přímo v nebi a romantického kostelíku – úžasná velehorská atmosféra a relaxace v panenské přírodě s minimem turistů v objetí divokých hor. Zdolání alpského velikánu Piz Nair 3 057 m.n.m. ve švýcarském, olympijském Sv. Mořici (pouze se základním vybavením vhodným pro VHT – možnost usnadnění výstupu lanovkou) s neskutečnými výhledy na nejkrásnější oblast východních Alp skupiny Bernina 4 048 m.n.m., nebo možnost pohodového zdolání velehorského sedla Fuorcla – Surley 2750 m.n.m. s posezením u horského oka poblíž restaurace s úžasnými výhledy na východní Alpy a pozorováním ledovců – taktéž možnost usnadnění výstupu pomocí lanovky.

Možnost raftingu a dalších vodních sportů na krásné rakouské řece Inn na jejím horním toku, strhující zážitek – Majolapas a Stříbrné jezero, romantická, palmová Chiavenna s italskými specialitami, pizzeriemi a markety s místním vynikajícím zbožím, včetně vyhlášené zmrzliny, tajemný středověký hrad a starobylé uličky s orientálními vůněmi, děsivé vykopávky u vesnice Piuro – L.P. 1618 zde zahynulo při velehorském závalu více, jak 1000 lidí – největší tragedie ve středověku v Alpách – památník a muzeum Belfort. Netradiční houbaření, horské kostelíky a stylová místní architektura včetně návštěvy a nákupu suvenýrů ve švýcarském olympijském městečku Sv. Mořic a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale s námi ano!

Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí. Tuto expedici pořádáme jako jediní v ČR!!! Nejlepší sezona – ceny i počasí!

Termín:  1.8. – 4. 8. 2024 (4 dny)
Naše cena 4 400 Kč (běžná cena 6 700 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 35 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Akce je plně obsazena, přijímáme ale náhradníky.

Cena zahrnuje

dopravu zahr. klima. autobusem cca 1 600 km (v autobusu bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD),  kempy, veškeré výlety, veškeré silniční poplatky, parkovné, barevné mapky, technicko-administrativní zabezpečení expedice. Zdravotní služba a základní léky – zdarma! Případná jedna lanovka není v ceně.

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Nezletilí jen v doprovodu dospělé osoby. Doporučujeme pouze základní výstroj a výzbroj pro VHT a taktéž běžnou výbavu pro nenáročnou horskou turistiku. Doporučené kapesné cca 50–100 Euro (není povinné) dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší.

V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka! Každý účastník expedice se stává členem ROCKY CLUBU PRAHA INTERNATIONAL se všemi právy, výhodami a zdarma!

Teploty – vzduch cca 30˚C den, 15˚C noc, voda 12-18˚C. Doplňující – podrobné informace k této akci zašleme e-mailem cca měsíc před odjezdem. Podrobné informace lze získat i s větším předstihem na tel : 603958248. Tato akce je určena pro menší skupinu účastníků – cca 12 osob.

Odjezd

1.8. 2024 v 7:00 hod. z  Prahy 9, stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou. Autobus bude přistaven v 6:45 hod. Návrat tamtéž 4. 8. 2024 v cca 22:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s náčelníkem expedice): České Budějovice, Dolní Dvořiště.

Veškeré info k této akci vám bude zasláno e-mailem nejpozději 1 měsíc před odjezdem.

Trasa

Města: Praha, České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz,  Mondsee, Salzburg, Innsbruck, Landeck, Pfunds, Sv. Mořic, Borgonuovo, Chiavenna, Sv. Mořic, Pfunds, Landeck, Innsbruck, Salzburg, Linz, Dolní Dvořiště, České Budějovice, Praha.

Státy: Rakousko, Německo, Švýcarsko, Itálie.

Ubytování

kempy (teplá sprcha, WC, restaurace, market, wi-fi a elektrické přípojky zdarma), vlastní stany.

Strava

Vlastní  – možnost vaření v kempu, pitná voda k dispozici – zdarma, market v kempu – včetně restaurace a výborné kávy.

Poznámka: zobrazená trasa na mapce je pouze orientační a může se lišit od skutečnosti v závislosti na okolnostech (dopravní uzávěry, nepředvídatelné události, živelné pohromy atp.)

Platba

Platba složenkou nebo na účet (2 100 Kč – záloha) od 1.1.2024 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 2 300 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem. V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUB PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 1.8.

Čtvrtek

Autobus přistaven v 6:45 (čekání max. 15 min.), 7:00 odjezd z Prahy 9,  9:00 hr. Rakousko, 11:00 pauza u jezera Mondsee s možností výborné místní polévky, 14:30 – pauza u netradiční rakouské benzínky, 15.00 – pauza na nákup čerstvých potravin v supermarketu, 16:00 příjezd do vodního kempu v jižním Rakousku – ubytování. Výpravy do okolní horské divočiny nebo do blízkého městečka, kánoe, kajaky, koupání v rybím  jezírku atd. Nocleh ve vodním kempu na břehu řeky Inn (WC, sprchy, restaurace atd.)

2. den - 2.8.

Pátek

8:00 odjezd z kempu, 10:00 sv. Mořic – výprava na Piz Nair 3 057 m.n.m., (pouze se základním vybavením vhodným pro VHT), s neskutečnými výhledy na nejkrásnější oblast východních Alp skupiny Bernina 4 048 m.n.m.  – strhující scenérie. Výstup je podstatně ulehčen využitím lanovky a je nenáročný – bez nutnosti zvláštní horolezecké výzbroje a zkušeností, 16:00 odjezd ze Sv. Mořice cestou „sebevrahů“ do Itálie, 17:00 stylový kemp u překrásných italských vodopádů – ubytování a nocleh (WC, sprchy, restaurace, picoška, bistro atd.) Pic – nic.

3. den - 3.8.

Sobota

cca 9:00 dobrodružná výprava k horním vodopádům se zaslouženým  relaxem v průzračných jezírcích a s návštěvou strašidelné vesničky a romantického kostelíka či místní stylové krčmy nebo odpočinek (i aktivní) u kempu v dolní části vodopádů, vodní masáže, bistro U chameleona, 15:00 pro zájemce výlet do starobylé Chiavenny s možností skvělých nákupů na místních trzích a ve stylových obchůdcích, prohlídka místního hradu, 18:00 návrat do kempu u vodopádů. Nocleh ve stejném kempu, pic – nic.

4. den - 4.8.

Neděle

9:00 po italské snídani  v místní skvělé pizzerii ,odjezd ze stylového  kempu od vodopádů, 10:00 Sv. Mořic – prohlídka centra olympijského města – nákup suvenýrů, 11:00 odjezd, 13:00 hranice Rakousko, 16.00 – pauza na vyhlídce u jezera Mondsee, občerstvení, 19:00 hranice ČR – pauza Dolní Dvořiště, cca 22:00 příjezd do Prahy.