Megalodon & „Žraločí hory“

Nenáročná letní vysokohorská expedice do úchvatných „Žraločích hor“.

Možnost zdolání horského zabijáka „Megalodona“ 3 564 m.n.m. (Weisbachhorn) – ledovcová VHT (lehké – středně náročné a pouze se základní výbavou na firn a případný sníh). Neskutečné panoramatické výhledy – Žraločí ploutev, Plošina strachu vyčnívající přímo do nedotčené přírody NP Vysoké Taury, 360 m dlouhý ledovcový tunel s netradiční výzdobou. Můžete podniknout i různě náročné tůry – vše v okolí „ Kozího rohu“ bez speciálního vybavení a s minimálními VHT a ledovcovými zkušenostmi.

Divoké jeskyně a 750 m dlouhá soutěska Sikmund Thun Klamm – procházka po dřevěných lávkách přímo nad proudící divokou vodou, smaragdové jezero Klamsee na konci soutěsky s křišťálově čistou vodou. Možnost výstupů na různě náročné feraty, kterých je v okolí velké množství.

Tůra k obrovským přehradním nádržím Mooserboden a Wasserfallboden nad údolím Kaprunu, obklopených vrcholy úchvatných třítisícových hor a oběd ve stylové restauraci.

Největší vodopády v Evropě (380 m vysoké) – starý dobrý Krimml. Trasa kolem vodopádů s nádhernými výhledy z mnoha odpočinkových míst – děsivě krásná vodní masa řítící se do hlubin a my budeme u toho (případně i v tom). Průzračná jezera i řeky, nejvyšší travnatá hora v rakouských Alpách – Gasstein, jezero Zell am See, úchvatná horská přehrada s poutním místem a s výhledem na „horu Zabijáka“. Vysokohorská cyklistika – možnost půjčení horských kol a šílené jízdy do údolí, paragliding. Vzácná alpská flora i fauna, termální koupaliště a spousta dalších neuvěřitelných zážitků a dobrodružství, které nezažijete za tuto cenu s žádnou CK, ale s námi ano! Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu. Žádná z akcí není povinná a záleží jen na vlastním rozhodnutí. Časový harmonogram celé expedice naleznete níže v textu.

Tuto expedici s výstupem na Megalodona pořádáme jako jediní v ČR! Nejlepší sezona – ceny i počasí!

Termín:  21.8. – 25.8. 2024 (5 dní)
Naše cena 5 100 Kč (běžná cena 7 500 Kč)

Nejlevněji v České republice – levně a spolehlivě již 35 let!!!
Pro velký zájem a malé kapacitní možnosti se platí systémem – KDO DŘÍVE PŘIJDE – JEDE.

Akce je plně obsazena, přijímáme ale náhradníky.

Cena zahrnuje

dopravu zahr. klima. autobusem cca 1200 km (v autobusu bude zajištěno levné občerstvení, lednice, repro hudba, DVD),  kempy, horského instruktora a základní minivýcvik pohybu ve skalách a na ledovci, veškeré výlety, veškeré silniční poplatky, parkovné, barevné mapky, technicko-administrativní zabezpečení expedice. Možnost půjčení některého vybavení do hor zdarma. Zdravotní služba a základní léky – zdarma! Případné lanovky nejsou v ceně.

Praktické informace

Tato expedice je vedená zkušenými dobrodruhy a prochází bezpečnými oblastmi. Nezletilí jen v doprovodu dospělé osoby. Doporučujeme pouze základní výstroj a výzbroj pro VHT a taktéž běžnou výbavu pro nenáročnou horskou turistiku a na ledovce.

Doporučené kapesné cca 80–130 Euro (není povinné) dle dalších aktivit a nákupů může být i vyšší. V případě obsazení nebo nekonání akce z vážných důvodů budete neprodleně informováni a peníze vráceny v plné výši nejpozději do 10ti dnů od zrušení nebo obsazení. 100% záruka! Každý účastník expedice se stává členem ROCKY CLUBU PRAHA INTERNATIONAL se všemi právy, výhodami a zdarma!

Teploty – vzduch cca 30˚C den, 15˚C noc, voda 12-18˚C. Tato akce je určena pro menší skupinu účastníků – cca do 12 ti osob.

Odjezd

21.8. 2024 v 7:00 hod. z Prahy 9, stanice metra Prosek (trasa C) z parkoviště před Billou.  Autobus bude přistaven v 6:45 hod. Návrat tamtéž 25.8. 2024 v cca 21:00 hod.

Nástupní místo – streetview.

Další možná nástupní místa (po dohodě s náčelníkem expedice): České Budějovice, Dolní Dvořiště.

Doplňující informace k této akci vám budou zaslány e-mailem nejpozději 1 měsíc před odjezdem.

Trasa

Města: Praha, České Budějovice, Dolní Dvořiště, Linz, Mondsee, Salzburg ,Zell  am See, Kaprun,  „Megalodon“, Krimml, Kaprun, Zell am See, Salzburg, Linz, Dolní Dvořiště, České Budějovice, Praha

Státy: Rakousko

Ubytování

Kemp u paní Lampárové (teplá sprcha, WC, restaurace, wi-fi a elektrické přípojky zdarma), vlastní stany, poblíž kempu je bazén zdarma a minimarket. Při výstupu na Megalodona – 1x horská chata (není v ceně).

Strava

Vlastní  – možnost vaření v kempu, pitná voda k dispozici – zdarma,  minimarket  a restaurant včetně občerstvení poblíž kempu.

Poznámka: zobrazená trasa na mapce je pouze orientační a může se lišit od skutečnosti v závislosti na okolnostech (dopravní uzávěry, nepředvídatelné události, živelné pohromy atp.)

 

Platba

Platba složenkou nebo na účet (2 400 Kč – záloha) od 1.1.2024 až do obsazení – neváhejte! Doplatek 2 700 Kč nejpozději 30 dní před odjezdem.  V případě nezaplacení doplatku ve stanoveném termínu 30 dnů před odjezdem Vám záloha propadá v plné výši! Upomínky o nezaplacení doplatků nezasíláme!

Veškerou korespondenci a přihlášky možno zasílat e-mailem, nebo na adresu ROCKY CLUB PRAHA, Zdiby 250 66, Praha východ. Teprve po zaplacení zálohy jste závazně přihlášeni! Místa rezervujeme pouze 14 dní od přihlášení. Delší rezervace pouze po vzájemné dohodě s náčelníkem expedice.

Číslo účtu pro platby: 2145585002/5500 Raiffeisen Bank.

Časový harmonogram

1. den - 21.8

Středa

odjezd z Prahy 9 – parkoviště před Billou u metra C – stanice Prosek, bus přistaven v 6:45, odjezd v 7:00, 9:30 hranice Rakousko, 11:30 pauza u jezera Mondsee, 12:00 odjezd od jezera Mondsee  15:00  stylový kemp u průzračné říčky v Kaprunském údolí (sprcha, WC, pitná voda, restaurant) – zdarma možnost bazénu s občerstvením či výlet k blízkému „Hadímu“ vodopádu – nenáročné cca 2 km. Nocleh v „traktor“ kempu u paní Lampárové (celý pobyt v tomto kempu).

2. den - 22.8.

Čtvrtek

  1. skupinka – hlavní výstup za pomoci busu a lanovky na Megalodona 3 564 m.n.m. – středně náročná, skalní, sněhová a firnová VHT + ferata „B“ cca 15 m dlouhá – strhující zážitek, (doporučujeme  mačky a trekové hole, cepín, případně helmu, sedák se smycí a karabiny HMS ), cesta je částečně jištěná lany a řetězy, včetně jistících štandů , cca 16: 00 chata Schwaiger 2805 m.n.m – odpočinek, večeře a nocleh v chatě za příplatek, nebo zdarma na divoko poblíž chaty či u jezera Mooserboden 2050 m.n.m, poblíž restaurace – spacáky s sebou.
  2. skupinka – celodenní pěší výstup k přehradám Mooserboden a Wasserfallboden –nebo i výstup k chatě Schwaiger s překrásnými výhledy, cestu je možné si velmi ulehčit pomocí místního dobrodružného autobusu a lanovky, možnost nákupu v rakouském marketu cestou do kempu cca 18:00 návrat do kempu, nocleh.

3. den - 23.8.

Pátek

  1. skupina v ranních hodinách po vydatné snídani na chatě, která je v 6:30, cca v 7:30 výstup na vrchol Megalodona, cca 11:30 vrchol a sestup k jezerům a horskému busu – pokud z různých důvodů nebudete chtít dobít vrchol Megalodona, tak je možné od chaty vystoupit na lehký vrchol Oberer Fochezkopf 3159 m.n.m., 15:00 návrat a odjezd lanovkou a horobusem se skupinou „horolezců“ na dolní parkoviště a naším busem do kempu cca – 17:00 návrat do kempu se zastávkou v marketu – relax, bazén atd. Nocleh.
  2. skupina – 9:00 odjezd s kempu a VHT turistika v okolí Kozího rohu s překrásnými výhledy, v odpoledních hodinách prohlídka soutěsky Sigmund a návrat do kempu cca v 17:00 a se zastávkou v marketu, relax, bazén atd. Nocleh.

4. den - 24.8.

Sobota

9:00 odjezd z kempu, 10:00 obrovské Krimmelské vodopády – prohlídka, focení a výstup do horní části překrásných vodopádů s několika vyhlídkami a odpočinkovými místy, 12:00 restaurace v horní části vodopádů – pauza, možnost výstupu až k nejvyšší části vodopádů – neskutečný zážitek cca 14:00 a poté sestup k dolní části vodopádů, nákup suvenýrů, stylové restaurace atd., 17:00 odjezd do kempu a nákup v rakouském marketu, 18:00 kemp, nocleh.

5. den - 25.8.

Neděle

10:00 odjezd z kempu a přejezd přes Rakousko do ČR, cestou v 11:00 – možnost relaxu u krásného rakouského horského jezera Zell Am See s občerstvením, lodičkami a koupáním – dle počasí, cca v 16:00 pauza na polévku u jezera Mondsee – kaplička a výhled na jezero, 18:30 hranice ČR – pauza v Dolním Dvořišti, 21:00 příjezd do Prahy.